Sopp Storbritannia Storbritannia, Europa: ID-sopp, paddehatter identifikasjon vanlige navn

Artsliste - Mangfold - Økologi - Identifikasjonsveiledning - Spiselige sopp - Giftige sopper - Bruk av sopp - Vitenskapelig Colus hirudinosus Parasoller - Macrolepiota procera Gul Stagshorn - Calocera viscosa Agaricus bisporus, basidia Fairy Inkcap - Coprinellus disseminatus Fly Agaric - Amanita muscaria Parafyser av Aleuria aurantia Kantarell - Cantharellus cibarius Tulostoma brumale Violet Webcap - Cortinarius violaceussoppidentifikasjon - Bildegallerier
  • Agaricaceae - Ekte sopp osv
  • Amanitaceae - Amanita og allierte
  • Ascomycetes - Cup and Flask Sopp
  • Bolbitiaceae - feltkapsler og allierte
  • Boletales - Boletes og allierte
  • Brakett og skorpesopp
  • Cantharellales
  • Clavariaceae
  • Cortinariaceae - Webcaps
  • Dacrymycetaceae
  • Entolomataceae - Pinkgills og allierte
  • Gasteromycetes - Puffballs osv
  • Heterobasidiomycetes - Jelly Fungi
  • Hygrophoraceae - vokskapsler og trevokser
  • Inocybaceae - Fibrecaps og allierte
  • Lyophyllaceae - Domecaps og allierte
  • Marasmiaceae - Fallskjerm og allierte
  • Mycenaceae - Panser og allierte
  • Pleurotaceae - Østers og allierte
  • Pluteaceae
  • Psathyrellaceae - Brittlestems og allierte
  • Russulaceae - Melkekapsler og Brittlegills
  • Strophariaceae - Slimcaps og allierte
  • Tricholomataceae - Riddere og allierte
  • Slime Molds (ikke virkelig sopp!)

Bilder, beskrivelser, taksonomisk historie, habitat og distribusjonsinformasjon om mer enn 700 sopparter er tilgjengelige via denne sorterbare indekstabellen ...

(Sopp som er oppført her tilhører - klasse Basidiomycota med mindre merket Asc = Ascomycota, Zyg = Zygomycota.)

A til Å av

Vitenskapelige navn

A til Å av

Vanlige navn

A til Å av

Mykologiske familier

Farge (masse)

Sporer - ca.

Inonotus radiatus Alderbrakett Hymenochaetaceae 02
Ciboria caucus Alder Cup Sclerotiniaceae (Asc) 01
Pholiota alnicola Alder Scalycap Strophariaceae 09
Exidia recisa Amber Jelly Auriculariaceae 01
Laccaria amethystina Amethyst Deceiver Hydnangiaceae 01
Mycena arcangeliana Angel's Bonnet Mycenaceae 01
Pleurocybella grønsaker Angel's Wings Marasmiaceae 01
Lentinellus cochleatus Anisblå cockleshell Auriscalpiaceae 01
Clitocybe odora Anistrakt Tricholomataceae 01
Clavulinopsis luteoalba Aprikosklubb Clavariaceae 01
Geastrum fornicatum Buet Earthstar Geastraceae 10
Entoloma pleopodium Aromatisk Pinkgill Entolomataceae 05
Ganoderma applanatum Artist's Bracket Ganodermataceae 09
Tricholoma virgatum Ashen Knight Tricholomataceae 01
Parasola leiocephala Skallet blekkdeksel Psathyrellaceae 12
Melanoleuca melaleuca Bald Knight Tricholomataceae 02
Astraeus hygrometricus Barometer Earthstar Diplocystidiaceae 10
Imleria badia Bay Bolete Boletaceae 07
Peziza badia Bay Cup Pezizaceae (Asc) 01
Polyporus durus Bay Polypore Polyporaceae 01
Geastrum pectinatum Nebbet Earthstar Geastraceae 10
Amanita ovoidea Skjegget Amanita Amanitaceae 01
Agrocybe molesta Bearded Fieldcap Strophariaceae 09
Lactarius pubescens Skjegget melkekappe Russulaceae 02
Hericium erinaceus Skjeggetann Hericiaceae 01
Neobulgaria pura Bøk Jellydisc Helotiaceae (Asc) 01
Tricholoma-scioder Beech Knight Tricholomataceae 01
Lactarius blennius Bøk Milkcap Russulaceae 02
Hypoxylon fragiforme Bøk Woodwart Xylariaceae (Asc) 01
Xylaria carpophila Beechmast Candlesnuff Xylariaceae (Asc) 12
Russula nobilis Beechwood Sickener Russulaceae 01
Fistulina hepatica Biffstek Fistulinaceae 05
Ganoderma pfeifferi Bivoksfeste Ganodermataceae 09
Clavulinopsis paraply Beige koraller Clavariaceae 01
Inocybe sindonia Beige fiberkapsel Inocybaceae 09
Laccaria bicolor Bicoloured Deceiver Hydnangiaceae 01
Entoloma bloxamii Big Blue Pinkgill Entolomataceae 05
Leccinum scabrum Birch Bolete Boletaceae 07
Tricholoma fulvum Birch Knight Tricholomataceae 01
Lenzites betulinus Bjørk Mazegill Polyporaceae 01
Lactarius tabidus Birch Milkcap Russulaceae 04
Piptoporus betulinus Birch Polypore Fomitopsidaceae 01
Cortinarius triumferer Birch Webcap Cortinariaceae 08
Russula grata Bitter mandel Brittlegilll Russulaceae 02
Caloboletus calopus Bitter bøk Bolete Boletaceae 09
Tylopilus felleus Bitter Bolete Boletaceae 06
Postia stiptica Bitter brakett Fomitopsidaceae 01
Tricholoma acerbum Bitter Knight Tricholomataceae 01
Panellus stipticus Bitter østersling Mycenaceae 01
Hebeloma sinapizans Bitter giftgift Strophariaceae 09
Sarcodon scabrosus Bitter tann Bankeraceae 09
Bulgaria-undersøkere Svart Bulgar Bulgariaceae (Asc) 12
Boletopsis perplexa Svart Falsebolete Bankeraceae 01
Morchella elata Black Morel Morchellaceae (Asc) 02
Phellodon niger Black Tooth Bankeraceae 01
Mycena pelianthina Blackedge Bonnet Mycenaceae 01
Pluteus atromarginatus Blackedge Shield Pluteaceae 05
Cyanoboletus pulverulentus Blackening Bolete Boletaceae 07
Russula nigricans Svarte Brittlegill Russulaceae 01
Hygrocybe conica Blackening Waxcap Hygrophoraceae 01
Polyporus leptocephalus Blackfoot Polypore Polyporaceae 01
Disciotis venosa Blekekopp Morchellaceae (Asc) 02
Cortinarius sanguineus Bloodred Webcap Cortinariaceae 08
Russula sanguinaria Bloody Brittlegill Russulaceae 02
Russula klorider Blue Band Brittlegill Russulaceae 02
Entoloma serrulatum Blue Edge Pinkgill Entolomataceae 05
Stropharia caerulea Blå rundhode Strophariaceae 11
Tricholoma columbetta Blue Spot Knight Tricholomataceae 01
Cortinarius collinitus Blåbelte Webcap Cortinariaceae 08
Cyanosporus subcaesius Blåsende brakett Fomitopsidaceae 01
Psilocybe cyanescens Blueleg Brownie Strophariaceae 11
Amanita rubescens Blusher (The) Amanitaceae 01
Daedaleopsis confragosa Blushing Bracket Fomitopsidaceae 01
Leucocoprinus badhamii Blushing Dapperling Agaricaceae 01
Hygrocybe ovina Blushing Waxcap Hygrophoraceae 01
Agaricus sylvaticus Blushing Wood Mushroom Agaricaceae 10
Mitrula paludosa Bog Beacon Helotiaceae (Asc) 01
Galerina paludosa Bog Bell Strophariaceae 09
Spinellus fusiger Motorpanser Mucoraceae (Zyg) 01
Tricholoma focale Booted Knight Tricholomataceae 01
Suillus bovinus Storfe Bolete Suillaceae 03
Pleurotus cornucopiae Forgrening Oyster Pleurotaceae 02
Hypholoma lateritium Brick Tuft Strophariaceae 11
Kretzschmaria deusta Sprø aske Xylariaceae 12
Stereum rugosum Broadleaf Bleeding Crust Stereaceae 01
Boletus aereus Bronse Bolete Boletaceae 07
Amanita regalis Brown Fly Agaric Amanitaceae 01
Panaeolina foenisecii Brown Mottlegill Bolbitiaceae 10
Paxillus involutus Brun Rollrim Paxillaceae 03
Cortinarius purpurascens Bruising Webcap Cortinariaceae 08
Armillaria gallica Bulbous honning sopp Physalacriaceae 01
Mycena hematopus Burgundydrop Bonnet Mycenaceae 01
Tricholoma ustale Burnt Knight Tricholomataceae 01
Rhodocollybia butyracea Smørhette Marasmiaceae 02
Hygrocybe ceracea Smør voksdeksel Hygrophoraceae 01
Amanita caesarea Cæsars sopp Amanitaceae 01
Xylaria hypoxylon Candlesnuff sopp Xylariaceae (Asc) 12
Lepiota felina Cat Dapperling Agaricaceae 01
Geopora sumneriana Cedar Cup Pyrenomataceae (Asc) 01
Hygrocybe russocoriacea Cedarwood Waxcap Hygrophoraceae 01
Boletus edulis Cep eller Penny Bun Boletaceae 07
Cantharellus cibarius Kantarell Cantharellaceae 01
Russula cyanoxantha Kullbrenner Russulaceae 01
Laetiporus sulphureus Chicken of the Woods Polyporaceae 01
Clitocybe phaeophthalma Chicken Run Funnel Tricholomataceae 01
Pycnoporus cinnabarinus Cinnabar-brakett Polyporaceae 01
Fuscoporia ferrea Kanel Porecrust Hymenochaetaceae 01
Cortinarius cinnamomeus Kanel Webcap Cortinariaceae 08
Clitocybe nebularis Overskyet trakt Tricholomataceae 01
Ampulloclitocybe clavipes Klumpfot Hygrophoraceae 01
Mycena inclinata Clustered Bonnet Mycenaceae 01
Psathyrella multipedata Klynget Brittlestem Psathyrellaceae 12
Lyophyllum ødelegges Clustered Domecap Lyophyllaceae 01
Gymnopus sammenløper Clustered Toughshank Marasmiaceae 01
Tricholoma portentosum Kullmann Tricholomataceae 01
Terana caerulea Koboltskorpe Phanerochaetaceae 01
Lactarius glyciosmus Kokosmelk Russulaceae 02
Geastrum tripleks Collared Earthstar Geastraceae 10
Marasmius rotula Collared Fallskjerm Marasmiaceae 01
Agaricus bisporus Kommersiell knappsopp Agaricaceae 10
Crucibulum laeve Felles fuglerede Agaricaceae 02
Mycena galericulata Vanlig motorhjelm Mycenaceae 01
Melanoleuca polioleuca Vanlig Cavalier Tricholomataceae 02
Scleroderma citrinum Vanlig jordball Sclerodermataceae 10
Scutellinia scutellata Vanlig øyenvippe Pyronemataceae (Asc) 01
Agrocybe går Vanlig feltkapsel Strophariaceae 09
Clitocybe gibba Vanlig trakt Tricholomataceae 01
Mollisia cinerea Vanlig grå diskotek Dermateaceae (Asc) 01
Coprinopsis atramentaria Vanlig blekkdeksel Psathyrellaceae 12
Dacrymyces stillatus Vanlig geléflekk Dacrymycetaceae 01
Lycoperdon perlatum Vanlig puffball Agaricaceae 10
Gymnopilus penetrans Vanlig Rustgill Strophariaceae 08
Psathyrella piluliformis Vanlig stubbe Brittlestem Psathyrellaceae 12
Parasola conopilus Konisk Brittlestem Psathyrellaceae 12
Postia caesia Brakett av nåletrær Fomitopsidaceae 01
Stropharia hornemannii Conifer Roundhead Strophariaceae 11
Hypholoma capnoides Nåletre Strophariaceae 11
Baeospora myosura Conifercone Cap Marasmiaceae 01
Chroogomphus rutilus Kobber Spike Gomphidiaceae 12
Nectria cinnabarina Korallflekk Nectriaceae (Asc) 12
Gyroporus cyanescens Kornblomst Bolete Gyroporaceae 02
Russula xerampelina Krabbe Brittlegill Russulaceae 02
Colus pusillus Craypot Stinkhorn Phallaceae 07
Dermoloma cuneifolium Crazed Cap Tricholomataceae 01
Entoloma sericellum Krem Pinkgill Entolomataceae 05
Clavulina coralloides Crested Coral Clavulinaceae 01
Rubinoboletus rubinus Crimson Bolete Boletaceae 07
Hygrocybe punicea Crimson Waxcap Hygrophoraceae 01
Russula densifolia Overfylt Brittlegill Russulaceae 01
Geastrum coronatum Kronet Earthstar Geastraceae 10
Exidia nucleata Crystal Brain Auriculariaceae 01
Macrocystidia cucumis Agurkhette Marasmiaceae 06
Lactarius camphoratus Curry melkekappe Russulaceae 02
Geastrum floriforme Daisy Earthstar Geastraceae 10
Cortinarius bolaris Dappled Webcap Cortinariaceae 08
Syklocybe erebia Dark Fieldcap Strophariaceae 10
Armillaria ostoyae Mørk honning sopp Physalacriaceae 01
Tricholoma atrosquammosum Dark Scaled Knight Tricholomataceae 01
Hygrocybe spadicea Date Waxcap Hygrophoraceae 01
Russula aurora Dawn Brittlegill Russulaceae 01
Xylaria polymorpha Dead Man's Fingers Xylariaceae (Asc) 12
Inocybe erubescens Dødelig fiberkapsel Inocybaceae 09
Cortinarius rubellus Dødelig Webcap Cortinariaceae 08
Amanita phalloides Deathcap Amanitaceae 01
Laccaria laccata Bedrageren Hydnangiaceae 01
Suillellus queletii Bedra Bolete Boletaceae 07
Tricholoma sejunctum Bedra Knight Tricholomataceae 01
Pluteus cervinus Hjorteskjold Pluteaceae 05
Amanita virosa Ødelegger Angel Amanitaceae 01
Rubroboletus satanas Devil's Bolete Boletaceae 07
Clathrus archeri Devil's Fingers Phallaceae 07
Hydnellum peckii Djevelens tann Bankeraceae 09
Mutinus caninus Hundestinkhorn Phallaceae 02
Mycena aetites Drab Bonnet Mycenaceae 01
Cordyceps capitata Trommelstokk Truffleclub Cordycipitaceae (Asc) 02
Polyporus squamosus Dryads sal Polyporaceae 01
Psathyrella ammophila Dune Brittlestem Psathyrellaceae 12
Melanoleuca cinereifolia Dune Cavalier Tricholomataceae 02
Peziza ammophila Dune Cup Pezizaceae (Asc) 01
Hygrocybe conicoides Dune Waxcap Hygrophoraceae 01
Stropharia semiglobata Gjødsel Roundhead Strophariaceae 11
Tylopilus porphyrosporus Dusky Bolete Boletaceae 11
Lycoperdon nigrescens Dusky Puffball Agaricaceae 10
Galerina pumila Dvergklokke Strophariaceae 09
Geastrum schmidelii Dverg Earthstar Geastraceae 10
Pisolithus arrhizus Dyeball Sclerodermataceae 09
Phaeolus schweinitzii Dyer's Mazegill Fomitopsidaceae 02
Auriscalpium vulgare Earpick sopp Auriscalpiaceae 01
Thelephora terrestris Earthfan Thelephoraceae 11
Cystoderma amianthinum Jordaktig pulverlokk Agaricaceae 02
Hygrocybe fornicata Earthy Waxcap Hygrophoraceae 01
Cortinarius hinnuleus Earthy Webcap Cortinariaceae 08
Panaeolus semiovatus Egghead Mottlegill Bolbitiaceae 12
Helvella elastica Elastisk sal Helvellaceae (Asc) 01
Geastrum elegans Elegant Earthstar Geastraceae 10
Helvella lacunosa Elfin sal Helvellaceae (Asc) 01
Hypsizygus ulmarius Elm Oyster Lyophyllaceae 01
Claviceps purpurea Ergot Clavicipitaceae (Asc) 02
Coprinellus disseminatus Fairy Inkcap Psathyrellaceae 12
Marasmius oreades Fairy Ring Champignon Marasmiaceae 01
Hygrophoropsis aurantiaca Falske kantarell Hygrophoropsidaceae 01
Amanita citrina Falske Deathcap Amanitaceae 01
Gyromitra esculenta Falsk morell Morchellaceae (Asc) 02
Lactarius deterrimus Falsk safranmelk Russulaceae 04
Elaphomyces granulatus Falsk trøffel Elaphomycetaceae (Asc) 11
Helvella macropus Filtsadel Helvellaceae (Asc) 01
Entoloma griseocyaneum Filtet Pinkgill Entolomataceae 05
Tubaria conspersa Filtet kvist Inocybaceae 09
Hygrocybe intermedia Fiberholdig voksdeksel Hygrophoraceae 01
Cyathus olla Field Bird's Nest Agaricaceae 01
Lepista saeva Field Blewit Tricholomataceae 05
Agaricus campestris Felt sopp Agaricaceae 10
Lactarius pyrogalus Brennende melkekappe Russulaceae 02
Coprinellus domesticus Firerug Inkcap Psathyrellaceae 12
Lycoperdon mammiforme Flaky Puffball Agaricaceae 10
Pholiota flammans Flammende Scalycap Strophariaceae 09
Crepidotus applanatus Flat østers Inocybaceae 03
Lactarius vellereus Fleecy melkekappe Russulaceae 01
Lepista irina Flowery Blewit Tricholomataceae 02
Cyathus striatus Riflet fuglerede Agaricaceae 01
Amanita muscaria Fly Agaric Amanitaceae 01
Clitocybe rivulosa Fool's Funnel Tricholomataceae 01
Cortinarius orellanus Fool's Webcap Cortinariaceae 08
Russula fragilis Skjøre Brittlegill Russulaceae 01
Trametes suaveolens Duftende brakett Polyporaceae 01
Clitocybe fragrans Duftende trakt Tricholomataceae 01
Russula illota Fregnet Britlegill Russulaceae 02
Polyporus ciliatus Frynset Polypore Polyporaceae 01
Clitocybe phyllophila Frost trakt Tricholomataceae 01
Cortinarius hemitrichus Frosty Webcap Cortinariaceae 08
Russula queletii Fruktig Brittlegill Russulaceae 01
Galerina marginata Begravelsesklokke Strophariaceae 09
Stropharia coronilla Garland Roundhead Strophariaceae 11
Russula fellea Geranium Brittlegill Russulaceae 02
Leccinum holopus Spøkelse Bolete Boletaceae 03
Clavariadelphus pistillaris Kjempeklubb Gomphaceae 01
Leucopaxillus giganteus Gigantisk trakt Tricholomataceae 01
Meripilus giganteus Kjempepolypore Meripilaceae 01
Calvatia gigantea Kjempepuffball Agaricaceae 07
Russula aurea Forgylt Brittlegill Russulaceae 03
Tricholoma cingulatum Girdled Knight Tricholomataceae 01
Cortinarius trivialis Girdled Webcap Cortinariaceae 08
Coprinellus micaceus Glitrende blekkdeksel Psathyrellaceae 12
Hymenochaete corrugata Limskorpe Hymenochaetaceae 01
Hygrocybe glutinipes Glutinøs voksdeksel Hygrophoraceae 01
Cortinarius camphoratus Geiteseese Webcap Cortinariaceae 08
Pseudoclitocybe cyathiformis beger Tricholomataceae 01
Hygrocybe cantharellus Pokal voksdeksel Hygrophoraceae 01
Hygrophorus chrysodon Gullflekket trevoks Hygrophoraceae 01
Phaeolepiota aurea Golden Bootleg Agaricaceae 03
Cantharellus aurora Gylden kantarell Cantharellaceae 01
Pholiota aurivella Golden Scalycap Strophariaceae 09
Clavulinopsis fusiformis Golden Spindles Clavariaceae 01
Hygrocybe klorofana Golden Waxcap Hygrophoraceae 01
Parasola auricoma Goldenhaired Inkcap Psathyrellaceae 12
Pluteus romellii Goldleaf Shield Pluteaceae 05
Cortinarius praestans Goliath Webcap Cortinariaceae 08
Crepidotus epibryus Gress Oysterling Inocybaceae 03
Lycoperdon lividum Gressland Puffball Agaricaceae 10
Tarzetta catinus Større tannkrem Pyronemataceae (Asc) 01
Russula aeruginea Grønn Brittlegill Russulaceae 02
Lepiota grangei Green Dapperling Agaricaceae 01
Chlorociboria aeruginascens Grønn Elfcup Helotiaceae (Asc) 01
Russula virescens Grønnrevnet Brittlegill Russulaceae 02
Clavulina cinerea Grå korall Clavulinaceae 01
Tricholoma terreum Grå ridder Tricholomataceae 01
Lactarius vietus Grå melkekappe Russulaceae 02
Bovista plumbea Grå Puffball Agaricaceae 10
Amanita utmerker seg Grå flekket Amanita Amanitaceae 01
Phellodon melaleucus Grå tann Bankeraceae 01
Amanita porfyri Grey Veiled Amanita Amanitaceae 01
Amanita vaginata Grisette Amanitaceae 01
Mycena polygramma Rillet panseret Mycenaceae 01
Melanoleuca grammopodia Grooved Cavalier Tricholomataceae 02
Laccaria fraterna Gumtree Deceiver Hydnangiaceae 01
Cortinarius caperatus Sigøyner (The) Cortinariaceae 08
Trametes hirsuta Hårete brakett Polyporaceae 01
Stereum hirsutum Hårete gardinskorpe Stereaceae 01
Trichoglossum hirsutum Hårete jordtong Geoglossaceae 09
Lanzia echinophila Hairy Nuts Disco Rutstroemiaceae (Asc) 01
Clavulinopsis laeticolor Kjekk klubb Clavariaceae 01
Otidea onotica Hare's Ear Pyronemataceae (Asc) 01
Coprinopsis lagopus Hare'sfoot Inkcap Psathyrellaceae 12
Tubaria dispersa Hawthorn Twiglet Inocybaceae 09
Leccinum pseudoscabrum Hazel Bolete Boletaceae 07
Skeletocutis nivea Hazel Bracket Polyporaceae 01
Hypocreopsis rhododendri Hazel Hansker Hypocreaceae (Asc) 01
Hypoxylon fuscum Hazel Woodwart Xylariaceae (Asc) 01
Gliophorus laetus Heath Waxcap Hygrophoraceae 01
Grifola frondosa Hen of the Woods Meripilaceae 01
Hygrophorus hypothejus Herald of Winter Hygrophoraceae 01
Russula paludosa Hintapink Russulaceae 02
Suillus cavipes Hul Bolete Suillaceae 03
Marasmius hudsonii Holly Fallskjerm Marasmiaceae 01
Armillaria mellea Honning sopp Physalacriaceae 01
Entoloma cetratum Kjære Pinkgill Entolomataceae 05
Hygrocybe reidii Honey Waxcap Hygrophoraceae 01
Fomes fomentarius Hovsopp Polyporaceae 02
Craterellus cornucopioides Horn of Plenty Cantharellaceae 01
Agaricus arvensis Hestesopp Agaricaceae 10
Gymnopus androsaceus Hestehår fallskjerm Marasmiaceae 01
Russula caerulea Knølrygg Brittlegill Russulaceae 02
Entoloma chalybaeum Indigo Pinkgill Entolomataceae 05
Agaricus moelleri Inky Sopp Agaricaceae 10
Hemileccinum impolitum Jod Bolete Boletaceae 07
Mycena flavoalba Ivory Bonnet Mycenaceae 01
Hygrophorus eburneus Elfenben Woodwax Hygrophoraceae 01
Omphalotus illudens Jack o 'Lantern Marasmiaceae 01
Auricularia auricula-judae Jelly Ear Auriculariaceae 01
Phlebia tremellosa Jelly Rot Meruliaceae 01
Pseudohydnum gelatinosum Jelly Tooth Insertae sedis 01
Leotia lubrica Jellybaby Leotiaceae (Asc) 01
Amanita gemmata Juvelerte Amanita Amanitaceae 01
Daldinia concentrica King Alfred's Cakes Xylariaceae (Asc) 12
Ganoderma lucidum Lakkert brakett Ganodermataceae 09
Suillus grevillei Lerk Bolete Suillaceae 03
Tremella foliacea Bladhjerne Tremellaceae 01
Bisporella citrina Sitron Disco Helotiaceae (Asc) 01
Collybia tuberosa Linseskaft Tricholomataceae 01
Scleroderma areolatum Leopard Earthball Sclerodermataceae 10
Mycena pura Lilac Bonnet Mycenaceae 01
Inocybe geophylla var. syrin Lilac Fibrecap Inocybaceae 09
Panus conchatus Lilac Oysterling Polyporaceae 01
Entoloma porphyrophaeum Lilla Pinkgill Entolomataceae 05
Pluteus leoninus Lion Shield Pluteaceae 05
Hericium americanum Lion's Mane Hericiaceae 01
Lactarius hepaticus Levermelk Russulaceae 02
Loreleia marchantiae Liverwort Navel Insertae sedis 01
Entoloma sinuatum Livid Pinkgill Entolomataceae 05
Trametes gibbosa Klumpete brakett Polyporaceae 01
Suillellus luridus Lurid Bolete Boletaceae 07
Suillellus luridus Lurid Bolete Boletaceae 07
Agaricus urinascens Makro sopp Agaricaceae 10
Gymnopilus dilepis Magenta Rustgill Strophariaceae 08
Psilocybe semilanceata Magisk sopp Strophariaceae 11
Coprinopsis picacea Magpie Inkcap Psathyrellaceae 12
Cortinarius uliginosus Marsh Webcap Cortinariaceae 08
Xerocomellus pruinatus Matte Bolete Boletaceae 07
Clavulinopsis corniculata Engkoraller Clavariaceae 01
Lycoperdon pratense Engpuffball Agaricaceae 10
Cuphophyllus pratensis Eng vokskappe Hygrophoraceae 01
Cortinarius caerulescens Mealy Bigfoot Webcap Cortinariaceae 08
Entoloma prunuloides Mealy Pinkgill Entolomataceae 05
Agaricus bohusii Medusa sopp Agaricaceae 10
Coprinus sterquilinus Midden Inkcap Agaricaceae 12
Lactarius subdulcis Mild melkekappe Russulaceae 04
Russula delica Melkhvit Brittlegill Russulaceae 01
Mycena galopus Melkehjelm Mycenaceae 01
Conocybe apala Milky conecap Bolbitiaceae 08
Clitopilus prunulus Miller (The) Entolomataceae 05
Agaricus comtulus Mini sopp Agaricaceae 10
Clavaria argillacea Moor Club Clavariaceae 01
Morchella esculenta Morel Morchellaceae (Asc) 02
Lycoperdon utriforme Mosaic Puffball Agaricaceae 10
Leccinum variicolor Flettet Bolete Boletaceae 03
Entoloma incanum Musepee Pinkgill Entolomataceae 05
Poronia punctata Neglesopp Xylariaceae (Asc) 12
Byssomerulius corium Nettet skorpe Phanerochaetaceae 01
Psdeudoinonotus dryadeus Eikebrakett Hymenochaetaceae 01
Hymenochaete rubiginosa Eik gardinskorpe Hymenochaetaceae 01
Daedalea quercina Eik Mazegill Fomitopsidaceae 01
Hygrophorus nemoreus Trevoks av eik Hygrophoraceae 01
Lactarius quietus Oakbug melkekappe Russulaceae 04
Russula ochroleuca Ochre Brittlegill Russulaceae 02
Russula ionochlora Oljeglass Britlegill Russulaceae 02
Hygrocybe quieta Oljeaktig voksdeksel Hygrophoraceae 01
Strobilomyces strobilaceus Old Man of the Woods Boletaceae 12
Microglossum olivaceum Olive Earthtongue Leotiaceae (Asc) 01
Sarcomyxa serotina Olive Oysterling Marasmiaceae 01
Leccinum versipelle Orange Birch Bolete Boletaceae 03
Mycena acicula Oransje motorhjelm Mycenaceae 01
Amanita crocea Orange Grisette Amanitaceae 01
Dacrymyces chrysospermus Orange Jelly Spot Dacrymycetaceae 01
Lactarius aurantiacus Oransje melkekappe Russulaceae 02
Leccinum aurantiacum Orange Oak Bolete Boletaceae 03
Aleuria aurantia Sopp av appelsinskall Pyronemataceae (Asc) 01
Favolaschia calocera Oransje porecap Mycenaceae 01
Hygrocybe aurantiosplendens Oransje voksdeksel Hygrophoraceae 01
Cortinarius mucosus Orange Webcap Cortinariaceae 08
Pleurotus ostreatus Østerssopp Pleurotaceae 02
Tapinella panuoides Østers Rollrim Tapinellaceae 09
Butyriboletus fechtneri Blek Bolete Boletaceae 07
Psathyrella candolleana Blek Brittlestem Psathyrellaceae 12
Lactarius pallidus Blek melkekappe Russulaceae 03
Calocera pallidospathulata Blek Stagshorn Dacrymycetaceae 01
Amanita pantherina Panthercap Amanitaceae 01
Entoloma papillatum Papillate Pinkgill Entolomataceae 05
Pseudoboletus parasiticus Parasittisk Bolete Boletaceae 07
Macrolepiota procera Parasoll Agaricaceae 01
Gliophorus psittacinus Papegøyevoks Hygrophoraceae 01
Agaricus bitorquis Fortau sopp Agaricaceae 10
Nidularia deformis Erteformet fuglerede Agaricaceae 01
Marasmius wynneae Pearly Fallskjerm Marasmiaceae 01
Cortinarius alboviolaceus Pearly Webcap Cortinariaceae 08
Crepidotus mollis Skalende østers Inocybaceae 03
Cortinarius flexipes Pelargonium Webcap Cortinariaceae 08
Myriostoma coliforme Pepper Pot Geastraceae 10
Chalciporus piperatus Peppery Bolete Boletaceae 07
Lactarius piperatus Peppery Milkcap Russulaceae 01
Stropharia pseudocyanea Peppery Roundhead Strophariaceae 11
Tuber melanosporum Perigord Truffle Tuberaceae (Asc) 02
Hygrocybe acutoconica Vedvarende voksdeksel Hygrophoraceae 01
Lycoperdon excipuliforme Pestle Puffball Agaricaceae 11
Panaeolus papilionaceus Underkjole Mottlegill Bolbitiaceae 12
Volvariella surrecta Piggyback Rosegill Pluteaceae 05
Entoloma nitidum Pine Pinkgill Entolomataceae 05
Cystoderma jasonis Pine Powdercap Agaricaceae 02
Rugosomyces carneus Rosa Domecap Lyophyllaceae 01
Porpolomopsis calyptriformis Rosa voksdeksel Hygrophoraceae 01
Typhula fistulosa Rørklubb Typhulaceae 01
Leucocoprinus birnbaumii Plant Pot Dapperling Agaricaceae 01
Parasola plicatilis Plissert blekkdeksel Psathyrellaceae 12
Tricholomopsis rutilans Plommer og vaniljesaus Tricholomataceae 01
Hebeloma crustuliniforme Poisonpie Strophariaceae 09
Cyclocybe cylindracea Poplar Fieldcap Strophariaceae 10
Oudemansiella mucida Porselen sopp Marasmiaceae 01
Squamanita paradoxa Powdercap Strangler Tricholomataceae 01
Russula parazurea Powdery Brittlegill Russulaceae 02
Asterophora lycoperdoides Powdery Piggyback Lyophyllaceae 01
Russula sardonia Primrose Brittlegill Russulaceae 02
Agaricus augustus Prince (The) Agaricaceae 10
Tricholomopsis decora Svisker og vaniljesaus Tricholomataceae 01
Russula atropurpurea Lilla Brittlegill Russulaceae 01
Ascocoryne sarkoider Lilla Jellydisc Helotiaceae (Asc) 01
Cortinarius mucifluoides Purple Stocking Webcap Cortinariaceae 08
Trichaptum abietinum Purplepore brakett Polyporaceae 01
Cortinarius armillatus Red Banded Webcap Cortinariaceae 08
Clathrus ruber Red Cage Phallaceae 07
Xerocomellus chrysenteron Red Cracking Bolete Boletaceae 07
Fomitopsis pinicola Rødbåndsbrakett Fomitopsidaceae 02
Leratiomyces ceres Redlead Roundhead Strophariaceae 11
Hydnellum scrobiculatum Ridged Tooth Bankeraceae 09
Armillaria tabescens Ringløs honning sopp Physalacriaceae 01
Heterobasidion annosum Rotrot Bondarzewiaceae 02
Caloboletus radicans Rooting Bolete Boletaceae 07
Mycena megaspora Rooting Bonnet Mycenaceae 01
Hymenopellis radicata Rooting Shank Physalacriaceae 02
Ramaria botrytis Rosso Coral Gomphaceae 02
Mycena rosea Rosy Bonnet Mycenaceae 01
Russula rosea Rosy Brittlegill Russulaceae 02
Gomphidius roseus Rosy Spike Gomphidiaceae 11
Agaricus dulcidulus Rosy Wood Mushroom Agaricaceae 10
Crepidotus cesatii Rundsporet østers Inocybaceae 03
Butyriboletus regius Royal Bolete Boletaceae 07
Hortiboletus rubellus Ruby Bolete Boletaceae 07
Sarcoscypha coccinea Ruby Elfcup Sarcoscyphaceae (Asc) 01
Russula rutila Ruddy Brittlegill Russulaceae 02
Lactarius rufus Rufous melkekappe Russulaceae 04
Gymnopus dryophilus Russet Toughshank Marasmiaceae 01
Leccinum crocipodium Saffron Bolete Boletaceae 03
Lactarius deliciosus Saffron melkekappe Russulaceae 04
Cortinarius croceus Saffron Webcap Cortinariaceae 08
Mycena crocata Saffrondrop Bonnet Mycenaceae 01
Ramaria formosa Laksekoral Gomphaceae 03
Guepinia helvelloides Laks Salat Insertae sedis 01
Agaricus bernardii Salt sopp Agaricaceae 10
Phallus hadriani Sandstinkhorn Phallaceae 02
Battarrea phalloides Sandy Stiltball Agaricaceae 08
Scleroderma verrucosum Skalende jordball Sclerodermataceae 10
Gymnopilus sapineus Scaly Rustgill Strophariaceae 08
Sarcodon squamosus Scaly Tooth Bankeraceae 09
Mycena adonis Scarlet Bonnet Mycenaceae 01
Cordyceps militaris Scarlet Catterpillarclub Cordycipitaceae (Asc) 02
Sarcoscypha austriaca Scarlet Elfcup Sarcoscyphaceae (Asc) 01
Hygrocybe coccinea Scarlet Waxcap Hygrophoraceae 01
Neoboletus luridiformis Scarletina Bolete Boletaceae 07
Laccaria proxima Scurfy Deceiver Hydnangiaceae 01
Tubaria furfuracea Scurfy Twiglet Inocybaceae 09
Xerocomellus porosporus Sepia Bolete Boletaceae 07
Cortinarius decipiens Sepia Webcap Cortinariaceae 08
Geastrum fimbriatum Sessile Earthstar Geastraceae 10
Inonotus hispidus Lurvet brakett Hymenochaetaceae 01
Coprinus comatus Shaggy Inkcap Agaricaceae 12
Chlorophyllum rhacodes Lurvet parasoll Agaricaceae 01
Pholiota squarrosa Shaggy Scalycap Strophariaceae 09
Kuehneromyces mutabilis Omsluttet Woodtuft Strophariaceae 08
Albatrellus ovinus Sau Polypore Albatrellaceae 01
Lepiota clypeolaria Skjolddapperling Agaricaceae 01
Entoloma clypeatum Skjold Pinkgill Entolomataceae 05
Lactarius uvidus Shiner Russulaceae 02
Russula emetica Sykemiddel Russulaceae 02
Asterophora parasitica Silky Piggyback Lyophyllaceae 01
Entoloma sericeum Silky Pinkgill Entolomataceae 05
Volvariella bombycina Silky Rosegill Pluteaceae 05
Russula gracillima Slank Brittlegilll Russulaceae 02
Typhula juncea Slank klubb Typhulaceae 01
Macrolepiota mastoidea Slank parasoll Agaricaceae 01
Leratiomyces squamosus Slank rundhode Strophariaceae 11
Psathyrella laevissima Slank stubbe Brittlestem Psathyrellaceae 12
Gomphidius glutinosus Slimy Spike Gomphidiaceae 10
Gliophorus irrigatus Slank voksdeksel Hygrophoraceae 01
Suillus luteus Glatt Jack Suillaceae 03
Suillus placidus Glatt hvit Bolete Suillaceae 03
Calocera hornhinne Liten Stagshorn Dacrymycetaceae 01
Bjerkandera adusta Smoky Bracket Meruliaceae 01
Clavaria fumosa Smoky Spindles Clavariaceae 01
Hypholoma marginatum Snakeskin Brownie Strophariaceae 11
Amanita ceciliae Snakeskin Grisette Amanitaceae 01
Mycena vitilis Snapping Bonnet Mycenaceae 01
Coprinopsis nivea Snowy Inkcap Psathyrellaceae 12
Cuphophyllus virgineus Snowy Waxcap Hygrophoraceae 01
Tricholoma saponaceum Soapy Knight Tricholomataceae 01
Amanita echinocephala Ensom Amanita Amanitaceae 01
Pluteus ephebeus Sooty Shield Pluteaceae 05
Lepista sordida Sordid Blewit Tricholomataceae 01
Ganoderma australe Sørlig brakett Ganodermataceae 09
Gymnopilus junonius Spektakulær Rustgill Strophariaceae 08
Gymnopus fusipes Spindleshank Marasmiaceae 01
Lycoperdon echinatum Spiny Puffball Agaricaceae 11
Hygrocybe splendidissima Fantastisk voksdeksel Hygrophoraceae 01
Schizophyllum kommune Split Gill Schizophyllaceae 01
Lactarius scrobiculatus Spottet melkekappe Russulaceae 02
Rhodocollybia maculata Spotted Toughshank Marasmiaceae 02
Melanoleuca cognata Vårkavaler Tricholomataceae 02
Agrocybe praecox Spring Fieldcap Strophariaceae 09
Calocybe gambosa St. Georges sopp Tricholomataceae 01
Entoloma konferanse Star Pinkgill Entolomataceae 05
Aseroe rubra Søstjernsopp Phallaceae 07
Suillus viscidus Klebrig Bolete Suillaceae 03
Pholiota gummosa Sticky Scalycap Strophariaceae 09
Phallus impudicus Stinkhorn Phallaceae 02
Russula føtter Stinkende Brittlegill Russulaceae 02
Lepiota cristata Stinkende dapperling Agaricaceae 01
Cortinarius torvus Strømpe Webcap Cortinariaceae 08
Geastrum striatum Striated Earthstar Geastraceae 10
Volvopluteus gloiocephalus Stubb Rosegill Pluteaceae 05
Lycoperdon pyriforme Stump Puffball Agaricaceae 10
Boletus subtomentosus Semsket Bolete Boletaceae 07
Tricholoma sulphureum Sulphur Knight Tricholomataceae 01
Hypholoma fasciculare Svovel tuft Strophariaceae 11
Boletus reticulatus Sommer Bolete Boletaceae 07
Tuber aestivum Sommertrøffel Tuberaceae (Asc) 02
Cortinarius semisanguineus Surprise Webcap Cortinariaceae 08
Hygrophorus hedrychii Søt trevoks Hygrophoraceae 01
Rhytisma acerinum Sycamore Tarspot Rhytismataceae (Asc) 01
Rhodocybe gemina Tan Pinkgill Entolomataceae 05
Lepista flaccida Tawny trakt Tricholomataceae 02
Amanita fulva Tawny Grisette Amanitaceae 01
Lactarius fulvissimus Tawny melkekappe Russulaceae 04
Hydnum rufescens Terracotta pinnsvin Hydnaceae 01
Russula vesca Flørtet Russulaceae 01
Hericium cirrhatum Tiered Tooth Hericiaceae 01
Lentinus tigrinus Tiger Sawgill Polyporaceae 01
Coltricia perennis Tiger's Eye Hymenochaetaceae 09
Otidea bufonia Toad's Ear Pyronemataceae (Asc) 01
Cuphophyllus colemannianus Ristet voksdeksel Hygrophoraceae 01
Gymnosporangium clavariiforme Tunger av ild Pucciniaceae 01
Basidioradulum radula Tannskorpe Schizoporaceae 01
Tarzetta cupularis Tannkopp Pyronemataceae (Asc) 01
Inocybe rimosa Rivet fiberkapsel Inocybaceae 09
Neolentinus lepideus Train Wrecker Polyporaceae 01
Auricularia mesenterica Tripe sopp Auriculariaceae 01
Clitocybe geotropa Trooping Funnel Tricholomataceae 01
Cantharellus tubaeformis Trompetkantarell Cantharellaceae 01
Polyporus tuberaster Tuberous Polypore Polyporaceae 01
Fuscoporia torulosa Tufted Bracket Hymenochaetaceae 01
Agaricus impudicus Tufted Wood Mushroom Agaricaceae 10
Galerina graminea Torveklokke Strophariaceae 09
Panaeolus fimicola Torv Mottlegill Bolbitiaceae 12
Trametes versicolor Turkeytail Polyporaceae 01
Chlorociboria aeruginosa Turkis Elfcup Helotiaceae (Asc) 01
Marasmiellus ramealis Kvist Fallskjerm Marasmiaceae 01
Laccaria tortilis Twisted Deceiver Hydnangiaceae 01
Lactarius turpis Stygg melkekappe Russulaceae 04
Polyporus umbellatus Paraply Polypore Polyporaceae 01
Ramaria stricta Oppreist korall Gomphaceae 03
Tricholoma stans Oppreist ridder Tricholomataceae 01
Crepidotus variabilis Variabel østers Inocybaceae 03
Cortinarius anomalus Variabel nettkapsel Cortinariaceae 08
Suillus variegatus Varierte Bolete Suillaceae 03
Pleurotus dryinus Veiled Oyster Pleurotaceae 02
Hebeloma mesophaeum Veiled Poisonpie Strophariaceae 09
Tapinella atrotomentosa Fløyel Rollrim Tapinellaceae 09
Flammulina velutipes Fløyelskaft Physalacriaceae 01
Pluteus umbrosus Fløyelsskjold Pluteaceae 05
Stropharia aeruginosa Verdigris Roundhead Strophariaceae 11
Hygrocybe miniata Vermillion voksdeksel Hygrophoraceae 01
Clavaria zollingeri Fiolett korall Clavariaceae 01
Cortinarius violaceus Violet Webcap Cortinariaceae 08
Amanita strobiliformis Vorte Amanita Amanitaceae 01
Lactarius serifluus Vannaktig melkekappe Russulaceae 02
Melanoleuca verrucipes Warty Cavalier Tricholomataceae 02
Suillus granulatus Gråtende Bolete Suillaceae 03
Lacrymaria lacrymabunda Gråtende enke Psathyrellaceae 12
Exidia thuretiana Hvit hjerne Auriculariaceae 01
Leucoagaricus leucothites Hvit Dapperling Agaricaceae 01
Lyophyllum connatum Hvit domecap Lyophyllaceae 01
Inocybe geophylla Hvit fiberkapsel Inocybaceae 09
Tricholoma-album Hvit ridder Tricholomataceae 01
Helvella crispa Hvit sal Helvellaceae (Asc) 01
Clavaria fragilis Hvite spindler Clavariaceae 01
Tuber magnatum Hvit trøffel Tuberaceae (Asc) 02
Leucocortinarius bulbiger Hvit Webcap Tricholomataceae 01
Megacollybia platyphylla Whitelaced Shank Tricholomataceae 01
Phellinus igniarius Willow Bracket Hymenochaetaceae 01
Pluteus salicinus Willow Shield Pluteaceae 05
Stropharia rugosoannulata Vin rundhode Strophariaceae 11
Polyporus brumalis Vinterpolypore Polyporaceae 01
Tulostoma brumale Winter Stalkball Agaricaceae 06
Exidia glandulosa Heksesmør Auriculariaceae 01
Lepista nuda Wood Blewit Tricholomataceae 05
Buchwaldoboletus lignicola Wood Bolete Boletaceae 09
Sparassis crispa Blomkål i tre Sparassidaceae 01
Hydnum repandum Wood Hedgehog Hydnaceae 01
Agaricus sylvicola Wood sopp Agaricaceae 10
Entoloma rhodopolium Wood Pinkgill Entolomataceae 05
Gymnopus peronatus Wood Woollyfoot Marasmiaceae 01
Inocybe stellatospora Ullfibrer Inocybaceae 09
Lactarius torminosus Ullaktig melkekappe Russulaceae 02
Clavulina rugosa Rynket klubb Clavulinaceae 01
Phlebia radiata Rynket skorpe Meruliaceae 01
Agrocybe rivulosa Rynket feltkapsel Strophariaceae 09
Rhodotus palmatus Rynket fersken Physalacriaceae 05
Pluteus phlebophorus Rynket skjold Pluteaceae 05
Lactarius repraesentaneus Gul skjegget melkekappe Russulaceae 02
Tremella mesenterica Gul hjerne Tremellaceae 01
Phallus flerfarget Gul brudeslør stinkhorn Phallaceae 02
Rhizopogon luteolus Gul falsk trøffel Rhizopogonaceae 02
Spathularia flavida Gul vifte Cudoniaceae (Asc) 01
Cuphophyllus flavipes Gul Foot Waxcap Hygrophoraceae 01
Bolbitius titubans Gul felthette Bolbitiaceae 08
Tricholoma equestre Gul ridder Tricholomataceae 01
Pluteus chrysophaeu s Gult skjold Pluteaceae 05
Calocera viscosa Gul Stagshorn Dacrymycetaceae 01
Agaricus xanthodermus Gul Stainer Agaricaceae 10
Russula claroflava Gul sump Brittlegill Russulaceae 03
Cortinarius delibutus Gul Webcap Cortinariaceae 08
Lactarius chrysorrheus Yellowdrop melkekappe Russulaceae 04
Lepiota magnispora Yellowfoot Dapperling Agaricaceae 01
Stereum subtomentosum Gulfarget gardinskorpe Stereaceae 01
Tricholoma scalpturatum Yellowing Knight Tricholomataceae 01
Mycena epipterygia Yellowleg Bonnet Mycenaceae 01
Abortiporus biennis Z - Ingen vanlige navn Meruliaceae 02
Agaricus devoniensis Z - Ingen vanlige navn Agaricaceae 10
Agaricus osecanus Z - Ingen vanlige navn Agaricaceae 10
Agaricus porphyrocephalus Z - Ingen vanlige navn Agaricaceae 10
Agaricus subperonatus Z - Ingen vanlige navn Agaricaceae 10
Albatrellus subrubescens Z - Ingen vanlige navn Albatrellaceae 01
Amanita battarrae Z - Ingen vanlige navn Amanitaceae 01
Amanita submembranacea Z - Ingen vanlige navn Amanitaceae 01
Armillaria borealis Z - Ingen vanlige navn Physalacriaceae 01
Arrhenia rickenii Z - Ingen vanlige navn Tricholomataceae 01
Ascocoryne cylichnium Z - ingen vanlige navn Gelatinodiscaceae (Asc) 01
Byssonectria fusispora Z - Ingen vanlige navn Pyronemataceae (Asc) 01
Byssonectria terrestris Z - Ingen vanlige navn Pyronemataceae (Asc) 01
Cantharellus amethysteus Z - Ingen vanlige navn Cantharellaceae 01
Cheilymenia fimicola Z - Ingen vanlige navn Pyrenomataceae (Asc) 01
Cheilymenia granulata Z - Ingen vanlige navn Pyrenomataceae (Asc) 01
Cheilymenia stercorea Z - Ingen vanlige navn Pyrenomataceae (Asc) 01
Chroogomphus fulmineus Z - Ingen vanlige navn Gomphidiaceae 12
Ciboria viridifusca Z - Ingen vanlige navn Sclerotiniaceae (Asc) 01
Clitocella popinalis Z - Ingen vanlige navn Entolomataceae 05
Conocybe pubescens Z - Ingen vanlige navn Bolbitiaceae 08
Conocybe tenera Z - Ingen vanlige navn Bolbitiaceae 08
Coprinellus heptemerus Z - Ingen vanlige navn Psathyrellaceae 12
Coprinellus impatiens Z - Ingen vanlige navn Psathyrellaceae 12
Coprinellus xanthothrix Z - Ingen vanlige navn Psathyrellaceae 12
Coprinopsis martinii Z - Ingen vanlige navn Psathyrellaceae 12
Coprinopsis stercorea Z - Ingen vanlige navn Psathyrellaceae 12
Coprinopsis fremmedfrykt Z - Ingen vanlige navn Psathyrellaceae 12
Cortinarius anthracinus Z - Ingen vanlige navn Cortinariaceae 08
Cortinarius saturninus Z - Ingen vanlige navn Cortinariaceae 08
Crepidotus calolepsis Z - Ingen vanlige navn Inocybaceae 03
Cystoderma simulatum Z - Ingen vanlige navn Agaricaceae 02
Cystolepiota pulverulenta Z - Ingen vanlige navn Agaricaceae 01
Daedaleopsis Tricolor Z - Ingen vanlige navn Fomitopsidaceae 01
Daldinia fissa Z - Ingen vanlige navn Xylariaceae (Asc) 12
Delicatula integrella Z - Ingen vanlige navn Tricholomataceae 01
Dichomitus campestris Z - Ingen vanlige navn Polyporaceae 02
Echinoderma echinaceum Z - Ingen vanlige navn Agaricaceae 02
Entoloma atromadidum Z - Ingen vanlige navn Entolomataceae 05
Entoloma caeruleum Z - Ingen vanlige navn Entolomataceae 05
Entoloma lampropus Z - Ingen vanlige navn Entolomataceae 05
Entoloma lucidum Z - Ingen vanlige navn Entolomataceae 05
Entoloma madidum Z - Ingen vanlige navn Entolomataceae 05
Entoloma mougeotii Z - Ingen vanlige navn Entolomataceae 05
Entoloma saepium Z - Ingen vanlige navn Entolomataceae 05
Entoloma vernum Z - Ingen vanlige navn Entolomataceae 05
Exidia plana Z - Ingen vanlige navn Auriculariaceae 01
Flammulaster muricatus Z - Ingen vanlige navn Inocybaceae 09
Flammulina elastica Z - Ingen vanlige navn Physalacriaceae 01
Fuscoporia torulosa Tufted Bracket Hymenochaetaceae 01
Galerina heimansii Z - Ingen vanlige navn Strophariaceae 09
Ganoderma carnosum Z - Ingen vanlige navn Ganodermataceae 09
Ganoderma resinaceum Z - Ingen vanlige navn Ganodermataceae 09
Geoglossum cookeanum Z - Ingen vanlige navn Geoglossaceae 09
Geopora arenicola Z - Ingen vanlige navn Pyrenomataceae (Asc) 01
Gymnopilus decipiens Z - Ingen vanlige navn Strophariaceae 08
Gymnopus ocior Z - Ingen vanlige navn Marasmiaceae 01
Helvella atra Z - Ingen vanlige navn Helvellaceae (Asc) 01
Hortiboletus engelii Z - Ingen vanlige navn Boletaceae 07
Hygrocybe helobia Z - Ingen vanlige navn Hygrophoraceae 01
Hygrophoropsis rufa Z - Ingen vanlige navn Hygrophoropsidaceae 01
Hygrophorus latitabundus Z - Ingen vanlige navn Hygrophoraceae 01
Inocybe pusio Z - Ingen vanlige navn Inocybaceae 09
Lactarius azonites Z - Ingen vanlige navn Russulaceae 02
Leccinum cyaneobasileucum Z - Ingen vanlige navn Boletaceae 03
Lepiota ignivolvata Z - Ingen vanlige navn Agaricaceae 01
Lepiota oreadiformis Z - Ingen vanlige navn Agaricaceae 01
Lepista multiformis Z - Ingen vanlige navn Tricholomataceae 05
Leucoagaricus crystallifer Z - Ingen vanlige navn Agaricaceae 01
Macrolepiota excoriata Z - Ingen vanlige navn Agaricaceae 01
Macrolepiota phaeodisca Z - Ingen vanlige navn Agaricaceae 01
Marasmius bulliardii Z - Ingen vanlige navn Marasmiaceae 01
Meottomyces dissimulans Z - Ingen vanlige navn Strophariaceae 10
Microglossum viride Z - Ingen vanlige navn Leotiaceae (Asc) 01
Mycena abramsii Z - Ingen vanlige navn Mycenaceae 01
Mycena flavescens Z - Ingen vanlige navn Mycenaceae 01
Naucoria scolecina Z - Ingen vanlige navn Strophariaceae 08
Omphalotus olearius Z - Ingen vanlige navn Marasmiaceae 01
Panus rudis Z - Ingen vanlige navn Polyporaceae 01
Paxillus obscurisporus Z - Ingen vanlige navn Paxillaceae 03
Paxillus olivellus Z - Ingen vanlige navn Paxillaceae 03
Peziza arvernensis Z - Ingen vanlige navn Pezizaceae (Asc) 01
Peziza micropus Z - Ingen vanlige navn Pezizaceae (Asc) 01
Peziza violacea Z - Ingen vanlige navn Pezizaceae (Asc) 01
Phallus rubicundus Z - Ingen vanlige navn Phallaceae 02
Phellinus populicola Z - Ingen vanlige navn Hymenochaetaceae 01
Pholiota adiposa Z - Ingen vanlige navn Strophariaceae 09
Pholiota lubrica Z - Ingen vanlige navn Strophariaceae 09
Pluteus aurantiorugosus Z - Ingen vanlige navn Pluteaceae 05
Pluteus podospileus Z - Ingen vanlige navn Pluteaceae 05
Postia morkake Z - Ingen vanlige navn Fomitopsidaceae 01
Psathyrella bipellis Z - Ingen vanlige navn Psathyrellaceae 12
Ramaria abietina Z - Ingen vanlige navn Gomphaceae 02
Ramaria flaccida Z - Ingen vanlige navn Gomphaceae 02
Ramaria flava Z - Ingen vanlige navn Gomphaceae 03
Ramariopsis subtilis Z - Ingen vanlige navn Clavariaceae 01
Russula farinipes Z - Ingen vanlige navn Russulaceae 01
Russula praetervisa Z - Ingen vanlige navn Russulaceae 02
Russula cuprea Z - Ingen vanlige navn Russulaceae 03
Scutellinia mirabilis Z - Ingen vanlige navn Pyronemataceae (Asc) 01
Scutellinia trechispora Z - Ingen vanlige navn Pyronemataceae (Asc) 01
Sparassis spathulata Z - Ingen vanlige navn Sparassidaceae 01
Steccherinum ochraceum Z - Ingen vanlige navn Meruliaceae 01
Stereum rameale Z - Ingen vanlige navn Stereaceae 01
Suillus collinitus Z - Ingen vanlige navn Suillaceae 03
Thelephora penicillata Z - Ingen vanlige navn Thelephoraceae 11
Trametes ochracea Z - Ingen vanlige navn Polyporaceae 01
Trametes pubescens Z - Ingen vanlige navn Polyporaceae 01
Tremella aurantia Z - Ingen vanlige navn Tremellaceae 01
Trichoderma viride Z - Ingen vanlige navn Hypocreaceae (Asc) 01
Tricholoma pardinum Z - Ingen vanlige navn Tricholomataceae 01
Xerocomellus cisalpinus Z - Ingen vanlige navn Boletaceae 07
Hydnellum concrescens Zoned Tooth Bankeraceae 09

Toppen av siden...


Hvis du har funnet denne informasjonen nyttig, er vi sikre på at du også vil finne boka vår Fascinated by Fungi av Pat O'Reilly veldig nyttig. Forfatter-signerte hardback-eksemplarer til en spesiell rabattpris er tilgjengelig her ...

Andre naturbøker fra First Nature ...