Villblomster, Storbritannia og Europa: sortert etter vanlige navn

Eryngium maritimum - Sea Holly Epipactis atrorubens - Mørkerød Helleborine Ophrys lutea - Yellow Ophrys - Yellow Bee Orchid Melampyrum arvense - Åkerko-hvete Iris lutescens Dracunculus vulgaris - Vanlig Dragon Arum Narcissus elegans

Bilder, identifikasjon og habitatguider til 650 villblomstrearter i Storbritannia og Europa. Bildegallerier av plantefamilier, inkludert 150 ville orkideer. Se også naturen og biologien til orkideer, systematikk og taksonomi, bevaringsbetegnelser og omsorg for orkideer som husplanter.

Artindeks - sorter etter:> Vitenskapelige navn> Vanlige navn> Botaniske familier> Dominant Color

Crassulaceae
A til Å med vitenskapelige navn A til Å med vanlige navn A til Å av botaniske familier etter farge
Smyrnium olusatrum Alexanders Apiaceae 2
Linaria algarviana Algarve Toadflax Plantaginaceae 5
Allium subvillosum Allium subvillosum Amaryllidaceae 2
Prunus dulcis Mandel Rosaceae 4
Clematis alpina Alpine Clematis Ranunculaceae 6
Minuartia obtusiloba Alpint sandurt Caryophyllaceae 2
Scilla bifolia Alpine Squill Asparagaceae 6
Orobanche amethystea Amethyst Broomrape Orobanchaceae 7
Persicaria amfibier Amfibisk bistort Polygonaceae 4
Orchis anatolica Anatolsk orkidé Orchidaceae 5
Andryala integrifolia Andryala Asteraceae 3
Anemone heldreichii Anemone heldreichii Ranunculaceae 2
Polygonatum odoratum Kantet Salomons segl Asparagaceae 2
Consolida ambigua Årlig Larkspur Ranunculaceae 6
Solanum linnaeanum Sodoms eple Solanaceae 5
Aquilegia vulgaris Aquilegia Ranunculaceae 6
Aristolochia paucinervis Aristolochia longa Aristolochiaceae 7
Balsamorhiza sagitata Arrowleaf Balsamroot Asteraceae 3
Astragalus lusitanicus Astragalus lusitanicus Fabaceae 2
Astragalus tragacantha subsp. vicentinus Astragalus tragacantha Fabaceae 2
Aubretia deltoidea Aubrieta Brassicaceae 5
Colchicum Autumnale Høstkrokus Colchicaceae 5
Spiranthes spiralis Autumn Lady's Tresses Orchidaceae 2
Acis autumnalis Høstens snøfnugg Amaryllidaceae 2
Scilla autumnalis Autumn Squill Asparagaceae 5
Gynandriris sisyrinchium Barbary Nut Iridaceae 6
Potentilla sterilis Barren Strawberry Rosaceae 2
Melittis melissophyllum Bastard Balm Lamiaceae 5
Linum narbonense Vakker lin Linaceae 6
Ophrys apifera Bee Orchid Orchidaceae 7
Ophrys apifera x Ophrys insectifera Bee Orchid x Fly Orchid Orchidaceae 7
Erica cinerea Bell Heather Ericaceae 5
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 3
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 5
Oxalis Pes-capre Bermuda Buttercup Oxalidaceae 3
Ophrys bertolonii Bertoloni's Bee Orchid Orchidaceae 5
Stachys officinalis Betony Lamiaceae 5
Primula farinosa Bird's-eye Primrose Primulaceae 3
Lotus corniculatus Birdsfoot Trefoil Fabaceae 3
Neottia nidus-avis Fuglerede orkide Orchidaceae 7
Ophrys episcopalis Bishop's Ophrys Orchidaceae 7
Sedum acre Biting Stonecrop Crassulaceae 3
Lupinus micranthus Bitter Blue Lupin Fabaceae 6
Solanum dulcamara Bittersøt Solanaceae 5
Ferraria crispa Svart flagg Iridaceae 7
Medicago lupulina Black Medick Fabaceae 3
Gymnadenia nigra subsp. rhellicani Black Vanilla Orchid Orchidaceae 5
Silene vulgaris Blærekampion Caryophyllaceae 2
Tripodion tetraphyllum Blære Vetch Fabaceae 3
Gaillardia aristata Teppe blomst Asteraceae 3
Geranium sanguineum Bloody Crane's-bill Geraniaceae 5
Cynoglossum creticum Blue Hound's Tongue Boraginaceae 6
Lactuca perennis Blå salat Asteraceae 6
Hyacinthoides non-scripta Blåklokke Asparagaceae 6
Platanthera obtusata Stumpbladet orkidé Orchidaceae 2
Narthecium ossifragum Bog Asphodel Nartheciaceae 3
Myrica kuling Bog Myrtle Myricaceae 4
Hammarbya paludosa Bog Orchid Orchidaceae 1
Anagallis tenella Bog Pimpernel Primulaceae 5
Andromeda porifolia Bog Rosemary Ericaceae 5
Menyanthes trifoliata Bogbean Menyanthaceae 2
Orchis mascula subsp . speciosa Bohemian Early Purple-orchid Orchidaceae 5
Borago officinalis Borage Boraginaceae 1
Bougainvillea glabra Bougainvillea Nyctaginaceae 5
Sparganium erectum Forgrenet Bur-reed Sparganiaceae 1
Lathyrus latifolius Bredbladet evig ert Fabaceae 5
Epipactis helleborine Bredbladet Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis helleborine var. albifolia Bredbladet Helleborine Orchidaceae 2
Epipactis helleborine var. purpurea Bredbladet Helleborine Orchidaceae 5
Epipactis helleborine var. viridiflora Bredbladet Helleborine Orchidaceae 1
Dactylorhiza majalis Bredbladet Marsh-orkide Orchidaceae 5
Potamogeton natans Bredbladet tjern Potamogetonaceae 1
Veronica beccabunga Brooklime Plantaginaceae 6
Anacamptis coriophora Bug Orchid Orchidaceae 4
Anacamptis coriopohora subsp. fragrans Bug Orchid Orchidaceae 5
Ajuga reptans Bugle Lamiaceae 5
Typha latifolia Bulrush (flott reedmace) Typhaceae 7
Ophrys bombyliflora Humleorkid Orchidaceae 7
Rosa pimpinellifolia Burnet Rose Rosaceae 4
Aethionema saxatile Brent Candytuft Brassicaceae 2
Neotinea ustulata Burnt-tip Orchid Orchidaceae 5
Lupinus arboreus Bush Lupin Fabaceae 3
Petasites hybridus Butterbur Asteraceae 5
Ranunculus acris Smørkopp Ranunculaceae 3
Pinguicula vulgaris Butterwort Lentibulariaceae 5
Cotula coronopifolia Buttonweed Asteraceae 3
Elodea canadensis Kanadisk Pondweed Hydrocharitaceae 1
Carlina vulgaris Carline Thistle Asteraceae 7
Orobanche crenata Carnation-duftende Broomrape Orobanchaceae 2
Lilium carniolicum Carnic Lily Liliaceae 4
Nepeta tuberosa Kattemynte (Nepeta tuberosa) Lamiaceae 6
Centaurea pullata Centaurea pullata Asteraceae 5
Gymnadenia conopsea Chalk Fragrant Orchid Orchidaceae 5
Chamorchis alpina Chamorchis alpina Orchidaceae 1
Anacamptis morio subsp. champagneuxii Champagne orkide Orchidaceae 5
Cichorium intybus Sikori Asteraceae 6
Cistanche phelypaea Cistanche Orobanchaceae 3
Galium aparine Cleavers Rubiaceae 2
Paeonia clusii Clusius's Peony Paeoniaceae 5
Aquilegia caerulea Colorado Blue Columbine Ranunculaceae 6
Tussilago farfara Coltsfoot Asteraceae 3
Asphodelus aestivus Vanlig asfodell Xanthorrhoeaceae 2
Camassia quamash Vanlige blå camas Asparagaceae 6
Orobanche minor Vanlig kostesnurr Orobanchaceae 7
Hypochaeris radicata Vanlig Catsear Asteraceae 3
Centaurium erythraea Vanlig Centaury Gentianacea 5
Symphytum officinale Vanlig Comfrey Boraginaceae 5
Eriophorum angustifolium Vanlig bomullsgress Cyperaceae 2
Melampyrum pratense Vanlig ku-hvete Orobanchaceae 3
Cuscuta epithymum Vanlig Dodder Cuscutaceae 4
Viola riviniana Felles hundefoilet Violaceae 5
Dracunculus vulgaris Vanlig Dragon Arum Araceae 7
Lemna minor Vanlig andemann Lemnaceae 1
Scrophularia nodosa Vanlig Figwort Scrophulariaceae 1
Pulicaria dysenterica Vanlig Fleabane Asteraceae 3
Lithospermum officinale Vanlig Gromwell Boraginaceae 2
Galeopsis tetrahit Vanlig Hampnettle Lamiaceae 5
Centaurea nigra Vanlig knapweed Asteraceae 5
Malva sylvestris Common Mallow Malvaceae 5
Senecio jacobaea Vanlig ragwort Asteraceae 3
Cochlearia officinalis Vanlig skjørbuk-gress Brassicaceae 2
Polygonatum multiflorum Vanlig Salomons segl Asparagaceae 2
Rumex acetosa Vanlig sorrel Polygonaceae 7
Dactylorhiza fuchsii Vanlig flekk-orkide Orchidaceae 5
Dactylorhiza fuchsii var. rhodochila Vanlig flekk-orkide Orchidaceae 5
Linaria vulgaris Vanlig paddelin Plantaginaceae 3
Neottia ovata Felles Twayblade Orchidaceae 1
Valeriana officinalis Vanlig baldrian Caprifoliaceae 5
Vicia sativa Vanlig Vetch Fabaceae 5
Ratibida columnifera Coneflower Asteraceae 4
Neotinea conica Konisk orkidé Orchidaceae 5
Neotinea tridentata subsp . conica Konisk orkidé Orchidaceae 5
Kardamin bulbifera Coralroot Brassicaceae 5
Corallorhiza trifida Coralroot Orchid Orchidaceae 1
Centaurea cyanus Kornblomst Asteraceae 6
Eriophorum vaginatum Bomull-gress (Bog Cotton) Cyperaceae 2
Anthriscus sylvestris Ku Persille Apiaceae 2
Primula veris Kubbe Primulaceae 3
Ranunculus repens Krypende smørblomst Ranunculaceae 3
Potentilla reptans Krypende cinquefoil Rosaceae 3
Lysimachia nummularia Krypende Jenny Primulaceae 3
Goodyera repenserer Creeping Lady's-lokker Orchidaceae 2
Cirsium arvense Krypende tistel Asteraceae 5
Melampyrum cristatum Crested Ku-hvete Orobanchaceae 5
Arum creticum Kretensisk Arum Araceae 3
Aristolochia cretica Kretensisk fødselsurt Aristolochiaceae 7
Ophrys cretica Cretan Ophrys Orchidaceae 7
Phlomis cretica Kretensisk Phlomis Lamiaceae 3
Cyclamen creticum Kretensisk såbrød Primulaceae 2
Tulipa cretica Kretensisk tulipan Liliaceae 5
Scorzonera cretica Kretansk huggorm Asteraceae 3
Erica tetralix Cross-leaved Heath Ericaceae 5
Anemone coronaria Crown Anemone Ranunculaceae 4
Glebionys coronaria Crown Daisy Asteraceae 3
Cardamine pratensis Gjøkblomst Brassicaceae 5
Geranium dissectum Kuttbladet kranfugl Geraniaceae 5
Prunella laciniata Kuttbladet Selvhelbredelse Lamiaceae 2
Ophrys kotschyi Kypros Bee Orchid Orchidaceae 7
Cytinus hypocistis Cytinus hypocistus Rafflesiaceae 3
Cytinus ruber Cytinus ruber Rafflesiaceae 4
Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Orchidaceae 5
Dactylorhiza saccifera Dactylorhiza saccifera Orchidaceae 5
Dactylorhiza xgrandis Dactylorhiza xgrandis Orchidaceae 5
Narcissus pseudonarcissus Påskelilje Amaryllidaceae 3
Bellis perennis Tusenfryd Asteraceae 2
Taraxacum officinale Løvetann Asteraceae 3
Ophrys sphegodes subsp . lidenskap Dark Ophrys Orchidaceae 7
Epipactis atrorubens Mørkerød Helleborine Orchidaceae 4
Atropa belladonna Deadly Nightshade Solanaceae 5
Neotinea maculata Tettblomstret orkide Orchidaceae 5
Orchis intacta Tettblomstret orkide Orchidaceae 2
Succisa pratensis Devilsbit Scabious Dipsacaceae 6
Digitalis lanata Digitalis lanata Plantaginaceae 7
Dipcadi serotinum Dipcadi Liliaceae 7
Rosa canina Dog Rose Rosaceae 5
Mercurialis perennis Hundens kvikksølv Euphorbiaceae 1
Erica ciliaris Dorset Heath Ericaceae 5
Filipendula vulgaris Dropwort Rosaceae 2
Epipactis dunensis Dune Helleborine Orchidaceae 1
Viola tricolor subsp . curtisii Dune Pansy Violaceae 5
Geranium phaeum Dusky Crane's-bill Geraniaceae 5
Aristolochia baetica Dutchman's Pipe Aristolochiaceae 7
Convolvulus tricolor Dvergkonvolvulus Convolvulaceae 6
Phlomis lanata Dverg Jerusalem Sage Lamiaceae 3
Malva multiflora Dwarf Tree Mallow Malvaceae 5
Viola reichenbachiana Early Dog Voilet Violaceae 5
Myosotis ramosissima Tidlig glem meg-ikke Boraginaceae 6
Dactylorhiza incarnata subsp. inkarnata Tidlig myr-orkide Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. coccinea Tidlig myr-orkide Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. orchroleuca Tidlig myr-orkide Orchidaceae 2
Dactylorhiza incarnata subsp. pulchella Tidlig myr-orkide Orchidaceae 5
Ophrys sphegodes Early Spider Orchid Orchidaceae 7
Orchis mascula Tidlig lilla orkidé Orchidaceae 5
Serapias orientalis Eastern Tongue Orchid Orchidaceae 4
Dactylorhiza sambucina Eldreblomstret orkide Orchidaceae 3
Inula helenium Elecampane Asteraceae 3
Anticlea elegans Elegante Death Camas Melanthiaceae 2
Pedicularis groenlandica Elefanthode Orobanchaceae 5
Circaea lutetiana Enchanter's Nightshade Onagraceae 2
Sedum anglicum Engelsk Stonecrop 4
Epipactis lusitanica Epipactis lusitanica Orchidaceae 1
Epipactis microphylla Epipactis microphylla Orchidaceae 1
Epipactis neerlandica Epipactis neerlandica Orchidaceae 1
Epipactis tremolsii Epipactis tremolsii Orchidaceae 1
Erica multiflora Erica multiflora Ericaceae 5
Tolpis barbata Europeisk paraplymelkurt Asteraceae 3
Oenothera biennis Kveldsblomstring Onograceae 3
Euphrasia officinalis Eyebright Lamiaceae 2
Calypso bulbosa Fairy Slipper Orchidaceae 5
Anacamptis collina Vifteformet orkide Orchidaceae 4
Anacamptis collina Vifteformet orkidé Orchidaceae 5
Fedia cornucopiae Fedia Valerianaceae 5
Liparis loeselii Fen Orchid Orchidaceae 1
Foeniculum vulgare Fennikel Apiaceae 3
Tanacetum parthenium Feverfew Asteraceae 3
Dodecatheon pulchellum Fåblomstrende stjerneskudd Primulaceae 5
Convolvulus arvensis Bindweed Convolvulaceae 2
Melampyrum arvense Åkerhvete Orobanchaceae 5
Myosotis arvensis Felt Glem meg-ikke Boraginaceae 6
Gladiolus italicus Field Gladiolus Iridaceae 5
Papaver rhoeas Feltvalmue Papaveraceae 4
Knautia arvensis Field Scabious Dipsacaceae 6
Stachys arvensis Feltskader Lamiaceae 5
Butomus umbellatus Blomstrende rush Butomaceae 5
Ophrys insectifera Fly Orchid Orchidaceae 7
Orchis quadripunctata Fire-flekket orkidé Orchidaceae 5
Pilosella aurantiaca Fox og Cubs Asteraceae 4
Digitalis purpurea Revehanske Plantaginaceae 5
Lavandula stoechas Fransk lavendel Lamiaceae 5
Arisarum simorrhinum Friar's Cowl Araceae 7
Dianthus superbuss Frynset rosa Caryophyllaceae 5
Ruta chalepensis Fringed Rue Rutaceae 3
Nymphoides peltata Frynset vannlilje Menyanthaceae 3
Fritillaria lusitanica Fritillaria lusitanica Liliaceae 5
Fritillaria meleagris Fritillaria meleagris Liliaceae 5
Dactylorhiza viridis Frog Orchid Orchidaceae 4
Gennaria diphylla Gennaria diphylla Orchidaceae 2
Veronica Chamaedrys Germander Speedwell Plantaginaceae 6
Epipogium aphyllum Ghost Orchid Orchidaceae 5
Heracleum mantegazzianum Giant Hogweed Apiaceae 2
Himantoglossum robertianum Giant Orchid Orchidaceae 5
Trollius europaeus Globusblomst Ranunculaceae 3
Onosma erectum Gyllen dråpe Boraginaceae 3
Onosma graecum Gyllen dråpe Boraginaceae 3
Onosma taurica Golden Drop Boraginaceae 7
Chrysosplenium oppositifolium Golden Saxifrage Saxifragaceae 1
Solidago virgaurea Goldenrod Asteraceae 3
Muscari neglectum Druehyasint Asparagaceae 6
Parnassia palustris Gress av Parnassus Celastraceae 2
Sanguisorba officinalis Stor Burnet Rosaceae 4
Astrantia major Flott Masterwort Apiaceae 5
Thalictrum aquilegifolium Stor eng Rue Ranunculaceae 2
Verbascum thapsus Flott Mullein Scrophulariaceae 3
Epilobium hirsutum Stor Willowherb Onagraceae 5
Utricularia vulgaris Større blæreurt Lentibulariaceae 3
Lotus pedunculatus Greater Birdsfoot Trefoil Fabaceae 3
Platanthera chlorantha Større sommerfugl-orkide Orchidaceae 2
Chelidonium majus Greater Celandine Papaveraceae 3
Centaurea scabiosa Greater Knapweed Asteraceae 5
Ranunculus lingua Greater Spearwort Ranunculaceae 3
Stellaria holostea Større stingurt Caryophyllaceae 2
Ophrys sphegodes subsp . spruneri Grecian Spider Orchid Orchidaceae 7
Euphorbia acanthothamnos Gresk Spiny Spurge Euphorbiaceae 2
Pentaglottis sempervivens Green Alkanet Boraginaceae 6
Platanthera huronensis Green Bog Orchid Orchidaceae 2
Frasera speciosa Grønn gentian Gentianaceae 2
Helleborus viridis Grønn Hellebore Ranunculaceae 1
Epipactis phyllanthes Grønnblomstret Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis phyllanthes var . cambrensis Grønnblomstret Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis phyllanthes var . vectensis Grønnblomstret Helleborine Orchidaceae 1
Anacamptis morio Grønnvinget orkidé Orchidaceae 5
Cistus albidus Gråbladet Cistus Cistaceae 5
Aegopodium podagraria Jord eldste Apiaceae 2
Glechoma hederacea Bakgrunn Lamiaceae 6
Senecio vulgaris Groundsel Asteraceae 3
Cistus ladanifer Gum Cistus Cistaceae 2
Gymnadenia frivaldii Gymnadenia frivaldii Orchidaceae 5
Gymnadenia odoratissima Gymnadenia odoratissima Orchidaceae 5
Haquetia epipactis Haquetia Apiaceae 1
Campanula rotundifolia Harebell Campanulaceae 6
Dactylorhiza cordigera Hjerteblomstert Marsh-orkide Orchidaceae 5
Serapias cordigera Hjerteblomstrede Serapias Orchidaceae 4
Galium saxatile Heath Bedstraw Rubiaceae 2
Gymnadenia borealis Heath Fragrant Orchid Orchidaceae 5
Lobelia urens Heath Lobelia Campanulaceae 6
Dactylorhiza maculata Heath Spotted-orchid Orchidaceae 5
Calluna vulgaris Lyng - Ling Ericaceae 5
Dactylorhiza ebudensis Hebridisk myr-orkide Orchidaceae 5
Galium mollugo Hedge Bedstraw Rubiaceae 2
Calystegia sepium Hedge Bindweed Convolvulaceae 2
Stachys sylvatica Hedge Woundwort Lamiaceae 5
Helichrysum stoechas Helichrysum stoechas Asteraceae 3
Conium maculatum Hemlock Apiaceae 2
Oenanthe crocata Hemlock Water Dropwort Apiaceae 2
Eupatorium cannabinum Hamp Agrimony Asteraceae 5
Orobanche ramosa Hamp Broomrape Orobanchaceae 6
Hyoscyamus niger Henbane Solanaceae 7
Paris quadrifolia Urt Paris Melanthiaceae 1
Geranium robertianum Urt Robert Geraniaceae 5
Impatiens grandulifera Himalaya balsam Balsaminaceae 5
Heracleum sphondylium Hogweed Apiaceae 2
Asphodelus fistulosus Hulstammet asfodell Xanthorrhoeaceae 2
Anacamptis sancta Holy Orchid Orchidaceae 5
Lunaria annua Ærlighet Brassicaceae 5
Lonicera periclymenum Kaprifol Caprifoliaceae 3
Cerinthe major Honningurt - krem Boraginaceae 3
Cerinthe major Honningurt - lilla Boraginaceae 5
Carpobrutus edulis Hottentot fig - lilla Aizoaceae 5
Carpobrutus edulis Hottentot fig - gul Aizoaceae 3
Melampyrum scardicum Ungarsk ku-hvete Orobanchaceae 5
Hypericum olympicum Hypericum olympicum Hypericaceae 3
Onopordum illyricum Illyrian Scotch Thistle Asteraceae 6
Iris albicans Iris albicans Iridaceae 2
Iris foetidissima Iris foetidissima Iridaceae 5
Iris lutescens Iris lutescens Iridaceae 3
Iris pseudopumila Iris pseudopumila Iridaceae 3
Iris reichenbachii Iris reichenbachii Iridaceae 3
Spiranthes romanzoffiana Irish Lady's Tresses Orchidaceae 2
Dactylorhiza majalis var. kerrryensis Irsk myr-orkide Orchidaceae 5
Wahlenbergia hederacea Ivy-leaved Bellflower Campanulaceae 5
Ranunculus hederaceus Ivy-leaved Crowfoot Ranunculaceae 2
Cymbalaria muralis Ivy-leaved Toadflax Plantaginaceae 5
Alliaria petiolata Jack-by-the-Hedge Brassicaceae 2
Fallopia japonica Japansk Knotweed Polygonaceae 2
Phlomis fruticosa Jerusalem Sage Lamiaceae 3
Anthyllis vulneraria Nyre Vetch Fabaceae 3
Rhodiola rosea King's Crown Crassulaceae 4
Orobanche elatior Knapweed Broomrape Orobanchaceae 7
Himantoglossum comperianum Komper's Orchid Orchidaceae 5
Orchis purpurea Lady Orchid Orchidaceae 5
Galium verum Lady's Bedstraw Rubiaceae 3
Alchemilla vulgaris Lady's Mantle Rosaceae 1
Cypripedium calceolus Lady's Slipper Orchid Orchidaceae 3
Calystegia silvatica Stor bindweed Convolvulaceae 2
Anchusa azurea Stor blå Alkanet Boraginaceae 6
Arum italicum Stor gjøkpint Araceae 2
Euphorbia characias Stor Middelhavsspurge Euphorbiaceae 2
Digitalis grandiflora Stor gul revehanske Plantaginaceae 3
Ophrys fuciflora Sen edderkopp-orkide Orchidaceae 7
Anacamptis laxiflora Laksblomstret orkidé Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. cruenta Leopard orkidé Orchidaceae 5
Doronicum columnae Leopard's Bane Asteraceae 3
Arctium minus Mindre burdock Asteraceae 5
Platanthera bifolia Mindre sommerfugl-orkide Orchidaceae 2
Ranunculus ficaria Mindre Celandine Ranunculaceae 3
Vinca minor Mindre periwinkle Apocynaceae 6
Misopates orontium Mindre Snapdragon Plantaginaceae 5
Ranunculus flammula Mindre spydurt Ranunculaceae 3
Stellaria graminea Mindre Stitchwort Caryophyllaceae 2
Neottia cordata Mindre Twayblade Orchidaceae 7
Baldellia ranunculoides Mindre vannplante Alismataceae 5
Epipactis sancta Lindisfarne Helleborine Orchidaceae 2
Himantoglossum hircinum Lizard Orchid Orchidaceae 1
Serapias vomeracea Langtunget orkide i tungen Orchidaceae 4
Anacamptis morio subsp . longicornu Langsporet orkidé Orchidaceae 5
Arum maculatum Lords and Ladies Araceae 1
Pedicularis sylvatica Lousewort Orobanchaceae 5
Ophrys speculum subsp . lusitanica Lusitanica orkidé Orchidaceae 7
Dianthus deltoides Maiden Pink Caryophyllaceae 5
Malcolmia flexuosa Malcolmia flexuosa Brassicaceae 5
Cynomorium coccineum Maltesisk sopp Cynomoriaceae 7
Orchis anthropophora Man Orchid Orchidaceae 5
Mandragora autumnalis Mandrake Solanaceae 5
Leucanthemum vulgare Marguerites Asteraceae 2
Galium palustre Marsh Bedstraw Rubiaceae 2
Comarum palustre Marsh Cinquefoil Rosaceae 5
Gymnadenia densiflora Marsh Fragrant Orchid Orchidaceae 5
Epipactis palustris Marsh Helleborine Orchidaceae 2
Pedicularis palustris Marsh Lousewort Orobanchaceae 5
Althaea officinalis Marsh Mallow Malvaceae 5
Senecio aquaticus Marsh Ragwort Asteraceae 3
Hypericum eloder Marsh johannesurt Hypericaceae 3
Valeriana dioica Marsh Valerian Caprifoliaceae 5
Epilobium palustre Marsh Willowherb Onagraceae 5
Stachys palustris Marsh Woundwort Lamiaceae 5
Caltha palustris Marsh-ringblomst Ranunculaceae 3
Lilium martagon Martagon Lily Liliaceae 5
Geranium pratense Engkranfugl Geraniaceae 6
Cirsium dissectum Engtistel Asteraceae 5
Lathyrus pratensis Eng Vetchling Fabaceae 3
Filipendula ulmaria Meadowsweet Rosaceae 2
Orchis militaris Militær orkidé Orchidaceae 5
Polygala vulgaris Melkurt Polygalaceae 6
Neotinea lactea Milky Orchid Orchidaceae 5
Orchis lactea Milky Orchid Orchidaceae 5
Ophrys speculum Speil orkide Orchidaceae 7
Misopates calycinum Misopates calycinum Plantaginaceae 5
Mimulus guttatus Apeblomst Phrymaceae 3
Orchis simia Monkey Orchid Orchidaceae 5
Silene acaulis Moss Campion Caryophyllaceae 5
Arum ideum Fjell Arum Araceae 2
Dryas octopetala Mountain Avens Rosaceae 2
Antennaria dioica Mountain Everlasting Asteraceae 2
Gentiana parryi Fjell Gentian Gentianaceae 6
Pilosella officinarum Mus-øre Hawkweed Asteraceae 3
Malva moschata Musk Mallow Malvaceae 5
Herminium monorchis Musk Orchid Orchidaceae 1
Orchis italica Naked Man Orchid Orchidaceae 1
Narcissus calcicola Narcissus calcicola Amaryllidaceae 3
Narcissus elegans Narcissus elegans Amaryllidaceae 2
Narcissus serotinus Narcissus serotinus Amaryllidaceae 2
Echium angustifolium Smalbladet Bugloss Boraginaceae 6
Lupinus angustifolius Smalbladet lupin Fabaceae 6
Dactylorhiza traunsteinerioides Smalbladet myr-orkide Orchidaceae 5
Epipactis leptochila Smallipt Helleborine Orchidaceae 1
Umbilicus rupestris Navelwort Crassulaceae 1
Campanula trachelium Nettlebladet Bellflower Campanulaceae 6
Lapsana communis Brystvorte Asteraceae 3
Platanthera hyperborea Northern Green Rein-orchid Orchidaceae 2
Dactylorhiza purpurella Northern Marsh-orkide Orchidaceae 5
Dactylorhiza purpurella var. cambrensis Northern Marsh-orchid var. cambrensis Orchidaceae 5
Silene nutans Nottingham Catchfly Caryophyllaceae 2
Dactylorhiza fuchsii subsp. okellyi O'Kelly's Spotted-orchid Orchidaceae 2
Clematis vitalba Old Man's Beard Ranunculaceae 2
Nerium oleander Oleander Apocynaceae 6
Scilla monophyllos Enbladet Scilla Asparagaceae 6
Ononis pusilla Ononis pusilla Fabaceae 3
Ophrys apulica Ophrys apulica Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . araneola Ophrys araneola Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . aveyronensis Ophrys aveyronensis Orchidaceae 7
Ophrys bertoloniiformis Ophrys bertoloniiformis Orchidaceae 1
Ophrys sphegodes subsp . cretensis Ophrys cretensis Orchidaceae 7
Ophrys dyris Ophrys dyris Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . gortynia Ophrys gortynia Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . mammosa Ophrys mammosa Orchidaceae 7
Ophrys melena Ophrys melena Orchidaceae 7
Ophrys parvimaculata Ophrys parvimaculata Orchidaceae 7
Ophrys promontorii Ophrys promontorii Orchidaceae 7
Ophrys regis-ferdinandii Ophrys regis-ferdinandii Orchidaceae 5
Ophrys sicula Ophrys sicula Orchidaceae 3
Ophrys x flavicans Ophrys x flavicans Orchidaceae 7
Impatiens capensis Oransje balsam Balsaminaceae 5
Orchis sitiaca Orchis sitiaca Orchidaceae 5
Ornithogalum narbonense Ornithogalum narbonense Asparagaceae 2
Orobanche foetida Orobanche foetida Orobanchaceae 5
Senecio squalidus Oxford Ragwort Asteraceae 3
Primula elatior Oxlip Primulaceae 3
Paeonia broteroi Paeonia broteroi Paeoniaceae 5
Echium italicum Blek bugloss Boraginaceae 6
Onosma lucana Blek gylden dråpe Boraginaceae 2
Linaria repenserer Blek paddeflas Plantaginaceae 6
Narcissus papyraceus Paperwhite Narcissus Amaryllidaceae 2
Paronychia argentea Paronychia Caryophyllaceae 4
Pedicularis parryi Parry's Lousewort Orobanchaceae 5
Oenanthe lachenalii Persille Water-dropwort Apiaceae 2
Tragopogon hybridus Beite Geitskjegg Asteraceae 5
Sarcocornia perennis Flerårig glassurt Chenopodiaceae 1
Sonchus arvensis Flerårig såddistel Asteraceae 3
Hypericum punctatum Perforerer johannesurt Hypericaceae 3
Ophrys phryganae Phrygana Ophrys Orchidaceae 5
Conopodium majus Pignut Apiaceae 2
Matricaria discoidea Pineaple Mayweed Asteraceae 3
Anacamptis papilionaceae Pink Butterfly Orchid Orchidaceae 5
Orchis papilionacea Pink Butterfly Orchid Orchidaceae 5
Silene colorata Pink Catchfly Caryophyllaceae 4
Crepis rubra Pink Hawksbeard Asteraceae 5
Cypripedium acaule Pink Lady's Slipper Orchid Orchidaceae 4
Oxalis articulata Pink Oxalis Oxalidaceae 4
Claytonia sibirica Pink Purslane Portulacaceae 5
Narcissus poeticus Poet's Narcissus Amaryllidaceae 3
Polygala major Polygala major Polygalaceae 6
Hieracium portlandicum Portland Hawkweed Asteraceae 3
Limonium recurvum subsp. portlandicum Portland Sea Spurge Plumbaginaceae 5
Euphorbia portlandica Portland Spurge Euphorbiaceae 2
Erica lusitanica Portugisisk Heath Ericaceae 2
Drosophyllum lusitanicum Portugisisk sundew Drosophyllaceae 3
Opuntia ficus-indica Prikkete pære Cactaceae 3
Argemone polyanthemos Prickly Poppy Papaveraceae 2
Sonchus asper Prickly Sow-thistle Asteraceae 3
Primula vulgaris Primrose Primulaceae 3
Orchis provinicialis Provence orkidé Orchidaceae 3
Phacelia sericea Lilla frynser Hydrophyllaceae 5
Lythrum salicaria Lilla løsrivelse Lythraceae 5
Phlomis purpurea Purple Phlomis Lamiaceae 5
Lathrea clandestina Lilla tannurt Orobanchaceae 5
Ajuga pyramidalis Pyramidal Bugle Lamiaceae 5
Anacamptis pyramidalis Pyramidal orkidé Orchidaceae 5
Anacamptis pyramidalis var. albiflora Pyramidal Orchid - hvit sort Orchidaceae 2
Rhodiola rhodantha Queen's Crown Crassulaceae 5
Gagea bohemica Radnor Lily Liliaceae 3
Silene flos-cuculi Ragged Robin Caryophyllaceae 5
Ophrys iricolor Rainbow Ophrys Orchidaceae 7
Allium ursinum Ramsons Amaryllidaceae 2
Anthemis rigida Rayless kamille Asteraceae 3
Odontites vernus Rød Bartsia Orobanchaceae 5
Silene dioica Red Campion Caryophyllaceae 4
Trifolium pratense Rødkløver Fabaceae 4
Lamium purpureum Red Deadnettle Lamiaceae 5
Cephalanthera rubra Rød Helleborine Orchidaceae 5
Glaucium corniculatum Rød horned-valmue Papaveraceae 4
Vicia benghalensis Red Tufted Vetch Fabaceae 4
Centranthus ruber

Rød Valerian Valerianaceae 4
Gymnadenia rubra Red Vanilla Orchid Orchidaceae 4
Persicaria maculosa Redshank Polygonaceae 5
Linaria reflexa Toadflax med refleks-frukt Plantaginaceae 3
Ononis repenserer Hvil-harve Fabaceae 5
Rhododendron ponticum Rhododendron Ericaceae 5
Dactylorhiza elata Robust Marsh-orkide Orchidaceae 5
Dactylorhiza elata var. brennensis Robust Marsh-orkide var. brennensis Orchidaceae 5
Petromarula pinnata Rock Salat Campanulaceae 6
Tulipa saxatilis Rock Tulip Liliaceae 5
Gentianopsis thermalis Rocky Mountain Fringed Gentian Gentianaceae 6
Dactylorhiza romana Roman Orchid Orchidaceae 5
Romulea bulbocodium Romulea bulbocodium Iridaceae 5
Epilobium angustifolium Rosebay Willowherb Onagraceae 5
Ranunculus omiophyllus Rundbladet Crowfoot Ranunculaceae 2
Drosera rotundifolia Rundbladet sundew Droseraceae 2
Pyrola rotundifolia Rundbladet vintergrønn Pyrolaceae 2
Saxifraga tridactylites Rue-leaved Saxifrage Saxifragaceae 2
Cistus salviifolius Sage-leaved Cistus Cistaceae 2
Sanguisorba minor Salat Burnet Rosaceae 4
Tragopogon porrifolius Salsify Asteraceae 5
Ophrys tiendedredinifera Sawfly Orchid Orchidaceae 5
Serratula tinctoria Sagurt Asteraceae 3
Anagallis arvensis Scarlet Pimpernel Primulaceae 4
Tripleurospermum inodorum Duftfri Mayweed Asteraceae 2
Scilla peruviana Scilla peruviana Asparagaceae 6
Calystegia soldanella Sea Bindweed Convolvulaceae 2
Silene uniflora Sea Campion Caryophyllaceae 2
Pancratium maritimum Sjø påskelilje Amaryllidaceae 2
Eryngium maritimum Sea Holly Apiaceae 6
Tripleurospermum maritimum Sea Mayweed Asteraceae 2
Medicago marina Sea Medick Fabaceae 3
Lathyrus japonicus Sea Pea Fabaceae 5
Cakile maritima Sjørakett Brassicaceae 2
Armeria pungens Sea Rose Plumbaginaceae 4
Spergularia media Sea Spurrey Caryophyllaceae 5
Matthiola sinuata Sjøbestand Brassicaceae 5
Crambe maritima Sjøkål Brassicaceae 2
Limonium vulgare Sjø-lavendel Plumbaginaceae 5
Prunella vulgaris Selvhelbredelse Lamiaceae 5
Serapias apulica Serapias apulica Orchidaceae 4
Serapias neglecta Serapias neglecta Orchidaceae 4
Serapias strictiflora Serapias strictiflora Orchidaceae 7
Jasione montana Sheepsbit Scabious Campanulaceae 6
Scandix pecten-veneris Shepherd's Needles Apiaceae 2
Geranium lucidum Skinnende Cranesbill Geraniaceae 5
Asclepias speciosa Prangende Milkweed Apocynaceae 5
Lithodora fruticosa Buskete Gromwell Boraginaceae 6
Anagallis monelli Busk Pimpernel Primulaceae 6
Platanthera dilatata var. leucostachys Sierra Rein-orkide Orchidaceae 2
Silene rothmaleri Silene rothmaleri Caryophyllaceae 5
Malcolmia littorea Sølv sjølager Brassicaceae 5
Potentilla anserina Silverweed Rosaceae 3
Hypericum pulchrum Slank johannesurt Hypericaceae 3
Pseudorchis albida Liten hvit orkidé Orchidaceae 2
Silene gallica Småblomstret Catchfly Caryophyllaceae 4
Serapias parviflora Småblomstrede Serapias Orchidaceae 4
Ophrys galilaea Småblomstret Yellow Bee Ophrys Orchidaceae 7
Lepidium heterophyllum Smiths Pepperwort Brassicaceae 2
Sonchus oleraceus Glatt sådistel Asteraceae 3
Antirrhinum majus Snapdragon Plantaginaceae 5
Achillea ptarmica Nesevort Asteraceae 2
Gagea serotina Snowdon Lily Liliaceae 3
Galanthus nivalis Snowdrop Liliaceae 2
Yucca glauca Soapweed Yucca Asparagaceae 2
Ophrys fusca Sombre Bee Orchid Orchidaceae 7
Orchis olbiensis Sør-europeisk tidlig lilla orkidé Orchidaceae 5
Dactylorhiza praetermissa Sørmyr-orkide Orchidaceae 5
Hyacinthoides hispanica Spansk blåklokke Asparagaceae 6
Iris xifium Spanske Iris Iridaceae 6
Scolymus hispanicus Spansk østersanlegg Asteraceae 1
Linaria amethystea Spansk paddeflas Plantaginaceae 5
Orchis pauciflora Sparse-blomstret orkide Orchidaceae 3
Mentha spicata Spear Mint Lamiaceae 5
Ophrys biscutella Brille Ophrys Orchidaceae 7
Myriophyllum spicatum Spiked Water Milfoil Haloragaceae 1
Tuberaria guttata Flekkete Rockrose Cistaceae 3
Trollius laxus Spredende klodeblomst Ranunculaceae 3
Gentiana verna Våren Gentian Gentianaceae 6
Scilla verna Spring Squill Asparagaceae 6
Ecballium elaterium Sprutende agurk Cucurbitaceae 2
Ornithogalum umbellatum Betlehem-stjernen Asparagaceae 2
Saxifraga stellaris Stjerneklar Saxifrage Saxifragaceae 2
Erodium lebelii Sticky Stork's-bill Geraniaceae 5
Urtica dioica Brennesle Urticaceae 1
Chenopodium vulvaria Stinkende gåsefot Chenopodiaceae 2
Helleborus foetidus Stinkende Hellebore Ranunculaceae 1
Arbutus unedo Strawberry Tree Ericaceae 4
Spiranthes aestivalis Summer Lady's Tresses Orchidaceae 2
Viola odorata Søt Voilet Violaceae 5
Cephalanthera longifolia Sverdbladet Helleborine Orchidaceae 2
Tanacetum vulgare Tansy Asteraceae 3
Vallisnaria spiralis Tape-gress Hydrocharitaceae 1
Muscari comosum Tassle Hyacinth Asparagaceae 5
Dipsacus fullonum Teasel Dipsacaceae 6
Datura stramonium Thorn-apple Solanaceae 2
Matthiola tricuspidata Trehornet lager Brassicaceae 5
Acis trichophyllum Trebladet snøfnugg Amaryllidaceae 2
Armeria maritima Sparsommelighet (sjørosa) Plumbaginaceae 5
Serapias lingua Tunge orkide Orchidaceae 5
Neotinea tridentata Tannet orkide Orchidaceae 5
Potentilla erecta Tormentil Rosaceae 3
Adoxa moschatellina Rådhusklokke Adoxaceae 2
Hypericum humifusum Etterfølgende johannesurt Hypericaceae 3
Potentilla anglica Etterfølgende Tormentil Rosaceae 3
Traunsteinera globosa Traunsteinera globosa Orchidaceae 5
Erica arborea Tree Heath Ericaceae 2
Malva arborea Tree Mallow Malvaceae 5
Phlomis tuberosa Tuberous Phlomis Lamiaceae 5
Oenanthe fistulosa Tubular Water Dropwort Apiaceae 2
Vicia cracca Tufted Vetch Fabaceae 6
Ranunculus asiaticus Turban Buttercup Ranunculaceae 3
Viola biflora Toblomstret fiolett Violaceae 3
Epipactis dunensis subsp. tynenensis Tyne Helleborine Orchidaceae 2
Sparganium emersum Uforgrenet Bur-reed Sparganiaceae 1
Verbascum arcturus Verbascum arcturus Scrophulariaceae 3
Pedicularis verticillata Verticillate Lousewort Orobanchaceae 5
Vicia melanops Vicia melanops Fabaceae 7
Epipactis purpurata Fiolett Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis purpurata var. rosea Fiolett Helleborine Orchidaceae 5
Limodorum abortivum Violet Limodore Orchidaceae 5
Echium vulgare Viper's Bugloss Boraginaceae 6
Erysimum cheiri Veggblomst Brassicaceae 3
Ophrys trollii Wasp Orchid Orchidaceae 7
Geum rivale Water Avens Rosaceae 4
Ranunculus fluitans Vann Crowfoot Ranunculaceae 2
Scrophularia auriculata Vann Figwort Scrophulariaceae 4
Myosotis scorpioides Water Glem meg-ikke Boraginaceae 6
Lobelia dortmanna Vann Lobelia Campanulaceae 5
Mentha aquatica Vann Mint Lamiaceae 5
Persicaria hydropiper Vannpepper Polygonaceae 2
Callitriche stagnalis Vann Starwort Callitrichaceae 2
Nasturtium officinale Vannkarse Brassicaceae 2
Verbascum sinuatum Wavyleaf Mullein Scrophulariaceae 3
Reseda luteola Sveis Resedaceae 3
Meconopsis cambrica Walisisk valmue Papaveraceae 3
Corallorhiza maculata f. intermedia Western Coralroot (brunstammet) Orchidaceae 1
Corallorhiza maculata f. immaculata Western Coralroot (gul, plettfri) Orchidaceae 1
Corallorhiza mertensiana Western Coralroot Orchid Orchidaceae 1
Neottia cordata var. nephrophylla Western hjertebladet Twayblade Orchidaceae 1
Aquilegia elegantula Western Red Columbine Ranunculaceae 4
Penstemon whippleanus Whipples Penstemon Plantaginaceae 5
Platanthera dilatata White Bog Orchid Orchidaceae 2
Silene latifolia White Campion Caryophyllaceae 2
Lamium-album Hvit Deadnettle Lamiaceae 2
Cephalanthera damasonium Hvit Helleborine Orchidaceae 2
Reseda alba Hvit Mignonette Resedaceae 2
Ophrys candica Hvit Ophrys Orchidaceae 5
Fumaria capreolata Hvit ramping-fumitory Papaveraceae 2
Nymphaea alba Hvit vannlilje Nymphaeaceae 2
Angelica sylvestris Vill Angelica Apiaceae 2
Brassica oleracea Villkål Brassicaceae 3
Daucus carota Vill gulrot Apiaceae 2
Salvia verbenaca Vill Clary Lamiaceae 1
Allium ampeloprasum Vill purre Amaryllidaceae 5
Reseda lutea Wild Mignonette Resedaceae 2
Pastinaca sativa Vill pastinakk Apiaceae 3
Paeonia mascula Wild Peony Paeoniaceae 5
Fragaria vesca Markejordbær Rosaceae 2
Thymus polytrichus Vill timian Lamiaceae 5
Limonium sinuatum Winged Sea-lavendel Plumbaginaceae 5
Eranthis hyemalis Vinterakonitt Ranunculaceae 3
Anemone nemorosa Wood Anemone Ranunculaceae 2
Geum urbanum Wood Avens Rosaceae 3
Vicia orobus Wood Bitter-vetch Fabaceae 5
Melampyrum nemerosum Tre Ko-hvete Orobanchaceae 3
Geranium sylvaticum Wood Crane's-bill Geraniaceae 5
Lilium philadelphicum Wood Lily Liliaceae 4
Teucrium scorodonia Wood Sage Lamiaceae 2
Ophrys scolopax Woodcock Orchid Orchidaceae 5
Ophrys scolopax subsp. apiformis Woodcock Orchid Orchidaceae 5
Lithophragma parviflorum Woodlandstar Saxifragaceae 2
Galium odoratum Woodruff Rubiaceae 2
Oxalis acetosella Tre-sorrel Oxalidaceae 2
Viola arborescens Woody / Shrubby Violet Violaceae 6
Achillea millefolium Ryllik Asteraceae 2
Anemone palmata Gul anemone Ranunculaceae 3
Lamium galeobdolon Gul erkeengel Lamiaceae 3
Asfodelinelutea Gul asfodell Xanthorrhoeaceae 3
Parentucellia viscosa Gul Bartsia Orobanchaceae 3
Campanula thyrsoides Gul Bellflower Campanulaceae 3
Ciota tinctoria Gul kamille Asteraceae 3
Aquilegia flavescens Gul Columbine Ranunculaceae 3
Pseudofumaria lutea Gule Corydalis Papaveraceae 3
Iris pseudacorus Yellow Flag Iris Iridaceae 3
Narcissus bulbocodium Gul bøylepetticoat påskelilje Amaryllidaceae 3
Glaucium flavum Gul horned-valmue Papaveraceae 3
Lysimachia vulgaris Gul løsstrømning Primulaceae 3
Lupinus luteus Gul lupin Fabaceae 3
Ophrys lutea Gule Ophrys Orchidaceae 3
Lysimachia nemorum Gul kvise Primulaceae 3
Rhinathus minor Gul skraller Orobanchaceae 3
Astericus maritimus Gul sjø tusenfryd Asteraceae 3
Gagea peduncularis Yellow Star of Bethlehem Liliaceae 3
Nuphar lutea Gul vannlilje Nymphaeaceae 3
Trifolium medium Sikksakkkløver Fabaceae 5